2021. február 21.
Zsoldosi Karolina megnyerte a Magyar Kupát!
Vívónk rendkívül magabiztos vívással menetelt az aranyéremig. • Horváth Soma bronzérmes lett.

A hétvégén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a kadet és junior tőrözők Magyar Kupájának 6. fordulóját.

A ferencvárosi vívók közül a legjobb eredményt a junior Zsoldosi Karolina érte el, aki aranyérmes lett. Karolina minden asszóját megnyerte a csoportban, majd kiemeltként a legjobb 32 között kezdte a kieséses szakaszt. A szurkolók által a Fradi TV műsorvezetőjeként is ismert tőröző négy magabiztos győzelemmel egészen a döntőig menetelt, ahol Törekvés versenyzője, Kalocsai Luca várt rá. A finálét végül az FTC vívója nyerte 15:11-re.

A férfiaknál a nemrég a Fradi TV-ben is szereplő Horváth Soma bronzérmes lett. Az elődöntőben a későbbi győztes Tóth Gergely győzte le, igaz, csak nagy csatában 15:11-re.

KADET ÉS JUNIOR NŐI ÉS FÉRFI TŐR MAGYAR KUPA, 6. FORDULÓ
NŐI
Kadet: 11. Kovács Aletta, 13. Yue Ruhan, 22. Bukor Petra, 23. Balogh Virág, 31. Müller Hanna, 34. Márkus Boglárka, 39. Berczeli Maja, 46. Solti Zsófia
Junior: 1. Zsoldosi Karolina, 5. Tölgyesu Zsófia, 16. Fekete Hanga, 17. Zsoldosi Emília, 18. Balogh Virág, 20. Kovács Alett,a 21. Yue Ruhan, 33. Bukor Petra
FÉRFI
Kadet: 7. Tóth Zsombor, 8. Horváth Keán, 10. Skorka Csongor, 24. Tóth Barnabás, 31. Bebesi Kolos, 39. Bónis Márk, 57. Petrilla Zoltán
Junior: 3. Horváth Soma, 10. Madura Máté, 13. Skorka Csongor, 23. Tóth Barnabás, 26. Horváth Keán, 30. Tóth Zsombor, 53. Petrilla Zoltán.

Az Eb-ezüstérmes már nagy falat volt vívónknak Dohában

Szemes Gergő nagy csatában kikapott a rutinos lengyeltől a dohai Grand Prix-versenyen.

Parádézik a Fradi vívója Katarban - vasárnap folytatja

Szemes Gergő feljutott a főtáblára a férfi tőrözők Dohában zajló Grand Prix-versenyén.

Szemes Gergő magyar bajnok lett!

Az FTC vívótehetsége megnyerte a junior országos bajnokságot, amelyen két női tőrözőnk is érmes lett.

Egy ezüst- és két bronzérem lett vívóink termése

A hétvégén legfiatalabb tőrözőink Szombathelyen, két korosztályban nyertek három érmet.

MK-győztesünk is beleállt sportága egyedi kihívásába

Az FTC vívótehetségei még soha nem találkoztak olyan ellenféllel, amelyet stábunk hozott nekik - VIDEÓ!

Szemes Gergő újabb értékes érmet szerzett

Tehetséges vívónk a felnőtt Magyar Kupa legutóbbi fordulójában zárt harmadikként férfi tőr egyéniben.

Fantasztikus hétvége: Szemes aranya és két csapatérem

Fiatal vívónk megnyerte a felnőtt Magyar Kupa 4. fordulóját, férfi és női csapataink pedig dobogósok lettek.

Arany- és bronzérem a tőrvívó MK 5. fordulójában

Szemes Gergő az első, Horváth Soma a harmadik helyen zárt a junior férfi tőrvívók Magyar Kupa versenyén.