2019. január 22.
1 másodpercen múlt
Az utolsó pillanatban mentett pontot az FTC-Telekom Waterpolo az olasz Brescia elleni hazai BL-rangadón.

Aki nem látta, bánhatja, aki látta, ámult rajta. A várakozásnak megfelelően ugyanis fordulatos, az utolsó pillanatig izgalmas találkozót játszott egymással a Ferencváros és a Brescia vízilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A vezetést még a Fradi szerezte meg, ám gyorsan fordítottak a vendég olaszok (1-2). A negyed végére sikerült visszavenni az előnyt két hatalmas Vámos Márton bombával (3-2).

A második játékrészben felváltva szerezték a gólokat a felek, így egyenlő állás után, Fradi vezetést következett egészen, a sorminta viszont megdőlt a szünet után. Ismét Vámos villant, ezzel pedig először volt két gól a két csapat között (6-4). Ez a találat azonban a Bresciának adott lökést, hiszen sorozatban négyszer is betalált az FTC kapujába, így 8-6-ra fordítani tudott és már csak négy perc volt hátra. Úgy tűnt nem tudja elkapni a fonalat a magyar bajnok és újabb vereséget szenved BL-meccsen a Komjádi uszodában.

„Mindig és soha. Küzdeni mindig és feladni soha!” Sokszor hangoztatjuk, de vízilabdásaink újfent megmutatták, hogy ők bizony megtestesítik az igazi Fradi-erényeket. Kállay Márk ugyanis 45 másodperccel a vége előtt visszahozta a reményeket (7-8), majd egy kivédekezett olasz támadás után 15 másodpercünk maradt egyenlítésre. Először Varga Dénes próbálkozott, ám labdája a kapufáról a sarokba perdült. Vészesen fogyott az idő, amikor Stefan Mitrovicshoz került a labda. Olimpiai bajnokunk kicentizte, az időt és a lövést is, hiszen az utolsó másodpercben vágódott be a lövése a bal felső sarokba. 8-8. Elképesztő izgalmak egy fantasztikus mérkőzésen. Kicsin múlt, hogy nyert helyzetből vereséget szenvedjünk, de sikerült itthon tartani az egyik pontot.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör 7. forduló, 2019.01.22., kedd
Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-TELEKOM WATERPOLO – AN BRESCIA (olasz) 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2)

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.