2019. február 7.
Nem a mi napunk volt
A sérülésektől sújtott FTC-Telekom Waterpolo kikapott a Brescia otthonában.

Izgalmas és kemény összecsapásra számítottunk Bresciában, ugyanis emlékezetesre sikeredett a két csapat első találkozása. Két hete Budapesten, egy fordulatos meccsen 45 másodperccel a vége előtt még 8-6-ra az olaszok vezettek, ám egy hihetetlen feltámadás után az utolsó pillanatban egyenlített a Ferencváros Stefan Mitrovic góljával.

A „visszavágón” az a Pietro Figlioli szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (1-0), akit a Komjádiban is nehezen tudtunk tartani, hiszen akkor háromszor is betalált. A második próbálkozását azonban már a kapufára tolta Vogel Soma, ezután pedig még kétszer csattant a léc. Muszáj volt kihasználni, hogy a Brescia nem tudott ellépni, és Vámos Márton egyenlített is (1-1), a negyed végén viszont jött még egy olasz találat (2-1).

A második játékrészben egyetlen gól sem született! A Brescia rengeteget lőtt távolról, míg a Fradi a centerek megjátszásával szeretett volna kiállítást kiharcolni, de a játékvezetők sípja a legtöbbször néma maradt. Fiatal játékosunk Gál Dávid bemutatkozott a Bajnokok Ligájában, erre pedig azért is volt lehetősége többek között, mert Varga Dénes és Jansik Szilárd is otthon maradt sérülés miatt.

A szünet után kezdett kicsúszni a kezünkből a meccs, hiszen egymás után jött két hazai gól, így 4-1 állt az eredményjelzőn. Vámos Márton ugyan megtörte a hosszú gólcsendünket (4-2), de nem sikerült közelebb zárkózni, hiszen minden találatunkra jött a túloldalon több válasz is.

6-3-as hátrányról indultunk neki az utolsó játékrésznek, ahol egyszer-egyszer felcsillant a remény arra, hogy talán ismét sikerül egy olyan feltámadást produkálni, mint hazai medencében, de ezen a napon semmi sem jött össze. Az utolsó percekben sorra lőttük telibe a kapufát, míg a Brescia minden egyes próbálkozásából gól született, ennek köszönhetően pedig 10-5-re megnyerte a találkozót.

A Ferencváros ezzel harmadik vereségét is elszenvedte és kissé távol került a csoport első hármasától. A tabellát a hibátlan Pro Recco vezeti 24 ponttal, az olaszokat követi a Barceloneta 19 és a Brescia 17 ponttal, míg az FTC 13 ponttal a negyedik helyen áll.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör 8. forduló, 2019.02.06., szerda
Olaszország, Brescia
AN BRESCIA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 10-5 (2-1, 0-0, 4-2, 4-2)
Gólszerzőink: Vámos 2, Kállay 2, Mitrovic 1

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.