
Pénteken elkezdődött a férfi pólóválogatottunk világbajnokság előtti felkészülési tornája a Margitszigeten, ahol az első játéknapon egyik legnagyobb riválisával, Spanyolországgal mérte össze erejét Varga Zsolt csapata. Nagy lendülettel vetette bele magát a meccsbe a magyar együttes, és Angyal Dániel, Tátrai Dávid, majd Vigvári Vendel fantasztikus ejtésével 3-1-re vezetett. Fekete Gergő duplája után 5-3-as állással zárult az első negyed, és hiába tudtuk elbizonytalanítani a Barceloneta kapusát, Unai Aguirrét, a folytatásban nagy fordulatot vett a találkozó. Vigvári újabb góljával 6-5-nél még nálunk volt az előny, de sorozatban négyszer is eredményesek voltak Granadoszék (6-9).
Nagyon hiányzott a kapunkból Vogel Soma, aki viszont igazoltan volt távol, hiszen testvére, Simon és az FTC kézilabdázója, Emily Bölk esküvőjén volt jelen csapatkapitányunk, míg az elnyűhetetlen Jansik Szilárd kisebb sérülés miatt nem állt a szövetségi kapitány rendelkezésére.
A BL-GYŐZTESEINK ADTAK ERŐT A VÁLOGATOTTNAK!
A 11 fradista kerettag közül nyolcan így is ott voltak, és nagyrészt nekik köszönhetően beindult a gépezet. Vismeg Zsombor, valamint Nagy Ákos duplájával, és Vámos Márton ötméteresével 11-11-re egyenlítettünk. A spanyolok újra kettőre növelték a különbséget, de ekkor még tudtunk zárkózni. Az utolsó negyedet óriási elánnal kezdtük és 100 másodperc alatt eltüntettük a hátrányt. Vámos elementáris erővel vágta be a labdát a hosszú sarokba, amivel 15-14-nél újra Magyarország vezetett!
A rangadó utolsó perceiben viszont a tavalyi Európa-bajnok akarata érvényesült, és megnyerte az óriási gólzáport hozó meccset 21-17-re. A mieink szombaton Montenegró ellen javíthatnak 19:15-től, majd a szerbek ellen zárják a BENU-Kupát vasárnap délelőtt.
BENU-KUPA | FÉRFI VÍZILABDA FELKÉSZÜLÉSI TORNA
Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda
1.meccs – 2025.06.27., péntek 20:00
MAGYARORSZÁG – SPANYOLORSZÁG 17-21 (5-3, 3-7, 4-4, 5-7)
Gólszerzőink: VIGVÁRI 3, FEKETE 3, VISMEG 3, NAGY ÁKOS 2, VÁMOS 2, Tátrai 2, MANHERCZ, Angyal 1-1
A másik mérkőzés: Montenegró-Szerbia 12-11
BL-címvédő férfi pólósainknak győzniük kell szerda este a negyeddöntős csoportkör második meccsén.
Nyolc FTC-játékos is ott lesz a magyar férfi vízilabda-válogatottban április 7-12. között.
Szoros második félidő után 12-6-ra győzött a BVSC ellen az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.
A bajnoki listavezető Ferencváros a második helyre hajtó zuglóiak otthonában játszanak szombaton 20 órától.
Vízilabdacsapatunk játékosai egy rendhagyó barátság kvízre vállalkoztak - VIDEÓ!
16-12-re kikaptunk a BVSC-től az utánpótlás torna döntőjében, így az FTC-Telekom nem tudott címet védeni.
Parázs hangulatú bajnoki rangadót nyert meg 19-15-re az FTC-Telekom a Honvéd otthonában.
A Pro Recco elleni vereség után az Eger elleni győzelemmel vett új lendületet az FTC-Telekom.