2020. október 30.
21 gólt lőve továbbra is száz százalékos az FTC
Zalánki Gergő március 7-e után játszott ismét • A Fradi 21-6-ra nyert Szentesen.

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata péntek este Szentesen ugrott medencébe, ahol a 8. fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolta. Az eddig nyolc győzelmet arató Fradi keretében ezúttal is sok fiatal, pontosabban öt ifjúsági játékos kapott szerepet. Fontos mérkőzés volt ez Zalánki Gergő számára is, ugyanis Európa-bajnok pólósunk március 7-én, éppen a Szentes elleni, középszakaszban rendezett meccs volt az utolsó tétmérkőzése.

Címvédőhöz méltón kezdett a Ferencváros. Vigvári Vendel, Fekete Gergő és Nicolas Constantin-Bicari gyors góljával 3-0-ra elhúztunk, majd a szentesi szépítés után Nikola Jaksic is betalált. A lendületben levő Fradiból Német Toni, majd ismét Jaksic volt eredményes (1-6), de a negyed vége előtt Giannis Fountoulis is meglőtte a maga gólját. (2-7).

A második nyolc perc egy gyors gólváltással kezdődött, ráadásul a mieink gólját a visszatérő Zalánki Gergő szerezte. Fountoulis és Német rövid időn belül duplázott (3-10), a negyedet pedig ismét görög sztárjátékosunk zárta egy büntetőből szerzett góllal.

A harmadik negyed szentesi szépítéssel kezdődött, de a hazaiak nem tudtak közelebb kerülni a bajnokcsapathoz. Zalánki megszerezte a második találatát, amelyet Német és Fountoulis gólja követett, utóbbival már megvolt a tízgólos ferencvárosi előny. (5-15) A nyolc perc végén Kállay Márk is feliratkozott a gólszerzők közé, Constantin-Bicari pedig a tizenhetedik ferencvárosi találattal lezárta a negyedet.

A záró játékrész Fekete góljával indult, a jelentős előny tudatában pedig medencébe ugrottak a fiatalok, akik közül Nyíri Balázs eredményes volt. A 21-6-os végeredményt végül a meccsen összesen négy gólt szerző Vigvári állította be két góljával.

FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
Szentesi Uszoda
Metalcom Szentes–FTC-Telekom Waterpolo 6-21 (2-7, 2-4, 1-6, 1-4)
Gólszerzőink: Vigvári, Fountoulis 4-4, Német 3, Zalánki, Fekete, Jaksic, Constantin-Bicari 2-2, Nyéki, Kállay 1-1.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.