2021. május 25.
Nyolc Fradi-játékos az olimpiára készülő keretben!
A 19 fős bő keretbe az Európa-bajnok játékosaink mellé, Német Toni kapott meghívót.

A férfiválogatott olimpiai felkészülésnek programja: Június 1. - Edzések kezdete a Margitszigeten, Június 10. - Csatlakoznak az FTC játékosai a válogatotthoz Június 23-27. - Edzőtábor a horvátországi Sibenikben Június 29. - Július 1. - Edzések a Margitszigeten Július 2-4. - BENU Kupa, Margitsziget; ellenfelek: Oroszország, Horvátország, Spanyolország) Július 6-15. - Edzések a Margitszigeten Július 16. - Indulás Japánba, Tochigibe; közös edzőtábor Spanyolországgal

Märcz Tamás szövetségi kapitány a bajnokság végeztével kijelölte az olimpiára készülő 19-fős válogatott keretet. A kapitány a waterpolo.hu oldalán értékelte a klubidényt: „Ami a legfontosabb és klubsemlegesként a legnagyobb öröm, hogy a járványhelyzet ellenére a Magyar Kupa, a magyar bajnokság és az Euro Kupa is lezajlott, illetve a Bajnokok Ligája zárásának is a küszöbén vagyunk. A klubok folyamatosan tudtak játszani, ami elengedhetetlen volt az olimpiát megelőző szezonban" - fogalmazott a szakember a waterpolo.hu-nak.

A színvonalról Märcz Tamás elmondta, hogy a bajnoki hajrában és a rájátszásban is remek meccseket, és sok jó egyéni teljesítményt látott. A válogatott igyekezett alkalmazkodni a klubok problémáihoz, így néhány betervezett évközi edzőtábor is elmaradt emiatt. A megtartott összejövetelek, a mérkőzések, az évközi tapasztalatok sok támpontot adtak az olimpiai keret kijelöléséhez.

Az FTC-Telekom Waterpolo csapatából nyolc játékos kapott meghívót a magyar férfi vízilabda-válogatott bő olimpiai keretébe. A tavalyi Európa-bajnokságon aranyérmet nyert pólósaink mindegyike szerepel a névsorban: Jansik Szilárd, Mezei Tamás, Pohl Zoltán, Varga Dénes, Vámos Márton, Vogel Soma és Zalánki Gergő is kivívta teljesítményével a kerettagságot. Az FTC centere, Német Toni pedig újra meghívót kapott. A korábban többször is bő kerettag Sedlmayer Tamás és az év elején a válogatottban bemutatkozó Vigvári Vendel ezúttal nem szerepel a névsorban, így ők biztosan nem lesznek ott a tokiói ötkarikás játékokon.

Az olimpiára 13 játékost nevezhet Märcz Tamás szövetségi kapitány, a keretből egy játékos mindig kimarad, de a meccsek között lehet cserélni a tartalék embert.

Märcz Tamás, szövetségi kapitány által kihirdetett 19 fős olimpiai keret:


Kapusok: Lévai Márton (OSC), Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC) 
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (FTC), Nagy Ádám (Szolnok), Német Toni (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC) 

Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt!

Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!

Ismét Európa élén zárta az évet az FTC!

Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.

Végső búcsú Haufe Tamástól

Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin