2022. január 11.
A győzelem volt a könnyebb
A felfutó koronavírus-járványban a mieink egészségesek maradtak, és simán nyertek Tbilisziben.

Több akadályt vennie kell manapság annak, aki meccset akar nyerni a Bajnokok Ligájában: a mérkőzés csak a sokadik a sorban…

A mi esetünkben, ugye, a kiutazás is kacifántosra sikeredett, a koronavírus-járvány legújabb hulláma miatt pedig a LEN is új szabályokat hozott, ilyen például, hogy már nemcsak otthon, az elindulás előtt, hanem a versenyhelyszínen, a meccs reggelén is tesztelni kell, úgyhogy a kedd is orvosi környezetben indult a mieinknek.

További előírás, hogy aki nem játékos, az csakis maszkban létezhet az uszodában – már, ha bejut, mert például Turkkan török bíró fennakadt a Covid-vizsgálaton, így a helyére grúz kolléga ugrott be.

Nem mintha ez számított volna, mert ugyan az elején a góljainkkal egyenlő ütemben gyűltek a személyi hibáink is, mivel ötgólos rohammal kezdtünk, ez nem sokat számított.

Az első találatunkat a második negyed végén kaptuk, és ugyan a harmadik játékrészben valamelyest közelebb férkőzött az ellenfél, a győzelmet semmi sem veszélyeztette.

Nálunk ugyan kimaradt a Tbiliszibe utazásból a csapatkapitány Varga Dénes, de amúgy a szakvezetőség forgathatta a teljes keretet, amely a végére módszeresen fel is őrölte a szerényebb képességei tetejébe öt játékost is nélkülöző hazaiakat.

Bezsákoltuk tehát a kötelező három pontot – folytatás szombaton az OB1-ben a Pécs ellen, a BL-ben pedig két hét múlva a Dinamo elleni „visszavágón.”

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
Dinamo Tbiliszi (grúz)–FTC-Telekom Waterpolo 7-14 (0-3, 1-2, 3-4, 3-5)
Gólok: Jansik 3, Ubovic 3, Damonte 2, Vámos 2, Fekete 1, Gábor 1, Molnár 1, Vigvári 1

Cikkajánló

Európa élén az FTC!

Már a friss BL-címvédő vezeti a European Aquatics ranglistáját, míg női pólósaink a 7. helyre jöttek fel.

„Azon leszek, hogy az FTC még eredményesebb legyen!”

A rekordszezon után női és férfi vízilabdacsapatunk is komoly igazolásokat jelentett be. - VIDEÓ

Rekordok szezonja!

Történelmi jelentőségű szezont zárt az FTC első bajnoki címét szerző női és a BL-győztes férfi csapata.

ÚJRA EURÓPA TRÓNJÁN AZ FTC!

Első magyar csapatként védte meg BL-címét az FTC, amely legyőzte a Novi Beogradot a máltai döntőben.

Itt a BL-döntő - A címvédés lebeg a szemünk előtt

Harmadszor érhet fel Európa csúcsára az FTC-Telekom, ha legyőzi a Novi Beogradot vasárnap este.

BL-döntőben az FTC - legyőztük francia riválisunkat

Egy lépéssel közelebb a címvédéshez: az FTC-Telekom 14-11-re legyőzte a Marseille csapatát a BL elődöntőjében.

A BL-döntőért küzdenek férfi pólósaink

A címvédés felé vezető úton a Marseille-t kell legyőznie az FTC-nek a pénteki elődöntőben.

Jön a Fradi Zóna Plusz harmadik része!

A Fradi Zóna Plusz következő adásában a BL Final Fourra készülő férfi vízilabdacsapatunk szolgáltatja a témát.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin