2022. május 10.
A második hely a tét az utolsó BL-csoportmeccsen
A már csoportelső Brescia ellen kell kivívni a könnyebbnek tűnő negyeddöntős ellenfelet.

Elképesztő izgalmakat és háromesélyes végjátokot hozott az első Brescia elleni találkozó tavaly ősszel, aminek a végén az olaszok lehettek boldogabbak a 8-8-as végeredménnyel. Azóta történt egy, s más, az olaszok biztosan megnyerik az A-csoportot (30 pont), a második helyre odaérhetünk mi (25 pont), de a Novi Beograd és a Barceloneta is (24-24 pont).

Ha győzni tudunk szerda este, biztosan megszerezzük a második helyet. Minden más eredmény esetén a Jadran Split-Barceloneta (19.00) és a Radnicski-Novi Beograd (20.30) mérkőzések végeredményeitől függ a helyezésünk. Ami azért nem mindegy, mert a negyeddöntők párosításai a csoportban elért helyezések alapján történnek, de nézzük, mi a helyzet a túloldalon.

A B-csoportban az első négy helyezett egymás ellen játszik, az eredményektől függetlenül a Jug Dubrovnikot (30 pont) fogadó Hannover (20 pont) lesz a negyedik. Az első helyen jelenleg a Pro Recco áll (36 pont), de a második Marseille-t (33 pont) fogadja. A franciák győzelme esetén a két csapat egymás elleni mérkőzéseinek gólaránya dönt az első helyről. A Pro Recco és a Dubrovnik győzelmével a horvátok és a franciák azonos ponttal végeznek, de az egymás elleni eredmények alapján a Marseille lesz a második. Döntetlen eredmények esetén további számítások következnek.

Előzetesen nehéz tippelni, mi fog történni, elvégre mi egy pazarul sikerült bajnoki döntőből érkezünk (18-9-es siker az OSC ellen az első mérkőzésen), míg a Brescia elbukta első bajnoki elődöntőjét a Trieszt ellen. Nyéki Balázs szerint – aki Varga Zsoltot fogja helyettesíteni vezetőedzőként – ismert az ellenfelünk teljes repertoárja, a kérdés inkább az, sikerül-e kontroll alatt tartani az olaszok speciális játékát.

BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 14. FORDULÓ
2022. 05. 11., 18:30, Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-Telekom-Brescia (olasz)
(Élő közvetítés: m4sport.hu, LEN stream)

A forduló további mérkőzései:
19:00: Barceloneta (spanyol)–Jadran Split (horvát)
19:00: Dinamo Tbiliszi (grúz)–Olympiakosz (görög)
20:30: Novi Beograd (szerb)–Radnicski Kragujevác (szerb)