2020. február 26.
A Miskolc sem tudta megállítani a címvédőt
Őrzi bajnoki veretlenségét az FTC-Telekom Waterpolo, amely idegenben nyert nagyon meggyőző játékkal.

11-12. Egy éve ezzel az eredménnyel ért véget a Miskolc-FTC bajnoki és kiindulva a két csapat őszi meccséből, amikor hátrányból fordítva nyertünk 14-12-re, arra lehetett számítani, hogy ezúttal is alaposan meg kell küzdenünk a három pontért. Az első néhány perc tényleg nehéz volt, de aztán felőröltük a hazaiakat.

Történt ugyanis, hogy Varga Dénes találata után (0-1) Sasa Misic és Nagy Ádám góljaival fordított a Miskolc (2-1), de ez volt az egyetlen momentum, amikor vezetett. Varga és Vámos visszavette az irányítást (2-3), majd Younger és Nicolas Constantin-Bicari tovább növelte az előnyt a második negyed elejére (2-5). Ekkor még volt egy percnyi megingásunk, amit gyorsan ki is használtak a borsodiak két góllal (4-5), szorossá téve az állást. Nem is kellett több a mieinknek, hogy helyre billentsék a biztonságérzetünket, Jansik Szilárd és Giannis Fountoulis két-két góljával 9-4-re elhúztunk. A nagyszünet előtt egy másodperccel még Zalánki Gergő adta meg a kegyelemdöfést a Miskolcnak, hiszen 10-5-ös hátrányból talán csak a Fradi lenne képes fordítani.

A harmadik negyedben is folytattuk remek védekezésünket, két gólt kaptunk mindössze, elől pedig a Zalánki-Varga-Fountoulis hármas találatai után már 13-7 volt ide. Ezek után az utolsó percekre kiengedtünk, aminek több kapott gól lett az eredménye, de a vége így is 15-11-es magabiztos győzelem lett. A Ferencváros ezzel továbbra is magabiztosan menetel a bajnokságban és már csak egy meccset kell megnyernie az alapszakaszban, hogy maximális pontszámmal lépjen a felsőházba. Nem lesz egyszerű, hiszen szombaton a Szolnok látogat a Komjádiba, ahol 15 óra 30 perckor veszi kezdetét a mérkőzés.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 13. forduló, 2020.02.26., szerda

Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda

PANNERGY-MVLC-MISKOLC – FTC-TELEKOM WATERPOLO 11-15 (2-4, 3-6, 2-3, 4-2)

Gólszerzőink: Varga 3, Fountoulis 3, Younger 2, Jansik 2, Zalánki 2, Mezei, Vámos, Constantin-Bicari 1-1

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.