A hétvégén elmaradt ugyan a Honvéd elleni rangadónk, de most hétközben, a Szeged ellen folytatódik a bajnokság, egyúttal megkezdődik a sűrű február, amelyben minden héten kétszer játszik majd férficsapatunk.
Első riválisunk a hónapban a Szeged lesz, amely felett október 30-án négygólos győzelmet arattunk idegenben, ám egészen szorosan alakult a meccs, hiszen a harmadik szünet előtt nyolc másodperccel csak eggyel vezettünk, akkor viszont Luca Damonte bevitte az utólag döntőnek tűnő találatot, hiszen az utolsó szakasz elején bevertünk még kettőt, és ki is alakult a négygólos különbség, ami megmaradt a végére.
Azóta a mieink továbbra is veretlenül menetelnek, hiszen sem a bajnokságban, sem a Magyar Kupában, sem a Bajnokok Ligájában nem szenvedtek vereséget, sőt, az MK-címét megvédte a csapat.
Ezalatt a Szeged a középmezőnyben halad az OB I-ben: amíg mi 14-1-0-s mérleggel és 43 ponttal állunk, addig a csongrádiak 6-0-11-essel és 18 ponttal. Ráadásul idén csak egyszer nyertek, a Szentes ellen, a legutóbbi fordulóban pedig odahaza kaptak ki a Miskolctól.
Mindezek tudatában pláne nem lehet más a célunk, mint az újabb három pont begyűjtése.
Kapusunk, Szakonyi Dániel arra is kitért az előzetesében, hogy kezdenek visszatérni a hiányzó játékosaink, erre pedig szükség is van, hiszen sokasodnak a feladatok.
Szombaton pedig máris jön a következő bajnoki forduló, akkor Szentesre lesz hivatalos a csapat, a jövő hét közepén pedig következik a Bajnokok Ligája: a Jadran Split vár a fiúkra szerda este.
E.ON FÉRFI OB I, 18. FORDULÓ
Február 2., szerda, 20:00, FTC-MVM Sportközpont, Népliget
FTC-Telekom Waterpolo–Szeged
Vízilabdaszakosztályunk vezetője az elmúlt időszak sikereiről és a célokról is beszélt a FradiMédiának.
A 120 éves terv címen írt könyvet Pozsonyi Zsolt, az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapatának erőnléti edzője.
Játékosaink értékelték az elvesztett Eb-döntőt Belgrádban - VIDEÓ!
Nem bírt a házigazda olimpiai bajnokkal és 10-7-re kikapott a döntőben a magyar válogatott.
20:30-tól ugrik vízbe a magyar férfi vízilabda-válogatott az Európa-bajnoki döntőben, Belgrádban.
A nagyszerű görögök elleni elődöntő után értékeltek magyar válogatott játékosaink.
15-12-re nyert vízilabda-válogatottunk a görögök ellen, így újra aranyért küzdhetünk a kontinensviadalon.
A spanyolok ellen megnyert ötméterespárbaj után jutott be az Eb elődöntőjébe a magyar válogatott.