2019. március 6.
A Szolnok sem tudta megállítani a Fradit
Továbbra is veretlenül menetel az FTC-Telekom Waterpolo, hiszen a Szolnokot is legyőzte az ob I-ben.

Ahogy azt várni lehetett, hatalmas harcot hozott a tavalyi bajnokság döntőseinek meccse. Az előző idény ezüstérmese alaposan felszívta magát a címvédő Ferencváros ellen és az első negyedben a Szolnok irányított és vezetett kétszer is (0-1, 1-2). Azonban előbb Slobodan Nikic, majd Kállay Márk révén egyenlítettünk (2-2).

A második negyedben nagy nehezen összejött a fordítás. Előbb Stefan Mitrovic faragott egyet a kapufán, majd Nagy Viktor mutatott be két védést, mígnem Vogel Soma bravúrja után Varga Dénes vihette egy az egyben a szolnokiak kapusára, aki tehetetlen volt 10-esünk ellen. 3-2 után még egalizált a Szolnok 3-3-ra, de a játékrészt mi zártuk jobban. Stefan Mitrovic találata után meg volt az esély, hogy két gólos előnnyel menjünk a nagyszünetre, a Fradi pedig ki is használta a kínálkozó lehetőséget és egy gyönyörű játék után Aaron Younger (a képen) szerzett gólt (5-3).

Ezt azonban nem tudtuk tovább növelni a harmadik negyedben, hiszen a Szolnok gyorsan értékesített egy emberelőnyt (5-4), majd Nagy Viktor kivédte Varga Dénes ötméteresét. Csapatkapitányunk azonban ezt nem hagyta annyiban és a következő támadásból pazar akciógólt szerzett (6-4).

Egyenlíthetett volna a Szolnok, de Vogel Soma kifejelte Prlainovic büntetőjét. A vendégek hibája meg is bosszulta magát, ugyanis Younger ismét kettőre növelte a Fradi előnyét (7-5). Tapadt a Tisza-parti együttes, hiszen Dorde Lazic 7-6-ra módosította az állást, de a negyed végén ismét a kétgólos vezetésért támadtunk és megint nem hibáztunk.  Kállay Márk kegyetlenül bevágta a szélről, így 8-6-ról kezdhettük a záró felvonást.

Hihetetlenül kemény utolsó nyolc perc következett. A Szolnok elképesztő nyomást helyezett csapatunkra, ám ezt is kibírta az FTC és Sedlmayer Tamás lövése után háromra nőtt a különbség a két csapat között először a mérkőzésen (9-6). Sőt, Nikola Jaksic végleg leszakíthatta volna a vendégeket, ám pattintása a kapufán csattant. Két és fél perccel a vége előtt még felcsillant a szolnokiaknak egy reménysugár Prlainovic gólja után, hiszen 9-7 volt ekkor az állás. Younger és Lazic egy-egy találatával 10-8-ról indult az utolsó perc, ott azonban már nem esett gól, így a Ferencváros megérdemelten nyerte meg a rangadót a Szolnok ellen, hiszen a vendégek csak az első negyed közepéig vezettek.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 2. forduló, 2019.03.06. szerda

Budapest, Császár-Komjádi Uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – SZOLNOKI DÓZSA 10-8 (2-2, 3-1, 3-3, 2-2)

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.