2019. szeptember 28.
A szünet után bedaráltuk a Pécset
Idegenben nyert az FTC-Telekom Waterpolo, amely remek második félidőt produkált a Pécs ellen.

Az előző szezonban megszenvedtünk a győzelemért idegenben a PVSK ellen, és arra lehetett számítani, hogy ezúttal is szívós csapattal kell majd megküzdenünk a pécsi katlanban. Leghűségesebb szurkolóink most is velünk tartottak, és buzdításukkal hazai pályát varázsoltak nekünk. Az első negyedben úgy tűnt, hogy viszonylag könnyebb meccs vár ránk, hiszen már 4-1-re is vezettünk. Jansik Szilárd akcióból és ötméteresből is eredményes volt, mellette pedig Vámos Márton is értékesített egy büntetőt, míg Nikola Jaksic a rá jellemző mozdulattal tüzelt a pécsiek kapujába. A hazaiak nem voltak ennyire magabiztosak büntetőből, hiszen az első próbálkozást a kapufára lőtték, míg a másodikat Gárdonyi András védte.

A folytatásban Sedlmayer Tamás már a harmadik ötméteresünket értékesítette, de 5-1-es vezetés után egyszerűen megtorpantunk. Több mint hat percig képtelenek voltunk betalálni, Vámos ekkor büntetőből is hibázott, a Pécs pedig kihasználta az FTC rosszabb időszakát. 5-1-ről 5-4-re zárkóztak fel, így a szünetben vezetőedzőnknek helyre kellett ráznia a Fradi játékosok gondolatait. Olyannyira hatottak Varga Zsolt szavai, hogy a fordulás után esélyt sem adtunk ellenfelünknek.

A hosszú gólcsendet Jansik törte meg egy újabb ötméteresgóllal (4-6), majd Vámos bombázott a kapuba (4-7). Néha csapongó, ám rendkívül tempós meccset játszottak a felek. A Pécs utolsó erőtartalékait mozgósítva még betalált, de 5-7-es állás után elindult a Fradi gólgyártó rendszere! A hátralévő másfél negyedben hét gólt szerzett a címvédő, melyből egyébként hiányzott Varga Dénes, Aaron Younger és Giannis Fountoulis. Az ő góljaikat a többieknek kellett pótolnia, amit Sedlmayar, Jaksic, Kállay, Constantin-Bicari és Zalánki magára is vállalt az utolsó percekben. A 14-6-os magabiztos győzelembe Gárdonyi is beletette a maga részét, hiszen a hajrában már a második ötméterest fogta meg. A meccs feléig ugyan megnehezítette a dolgunkat a Pécs, de az utána mutatott teljesítménynek köszönhetően megérdemelten vittük haza a három pontot. Az FTC-Telekom ezzel negyedik bajnokiját is megnyerte, és készülhet a jövő hétvégi debreceni meccsre, majd az október 9-i Hannover elleni első Bajnokok Ligája összecsapásra, melyet a Császár-Komjádi Sportuszodában rendeznek.

Ezúttal is köszönjük szurkolóinknak, hogy velünk tartottak! Ti vagytok a legjobbak!

E.ON FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKSÁG

Alapszakasz 4. forduló, 2019.09.28., szombat

Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda

PVSK-Mecsek Füszért-FTC-Telekom Waterpolo 6-14 (1-4, 3-1, 1-4, 1-5)

Gólszerzőink: Jansik 3, Sedlmayer 2, Vámos 2, Jaksic 2, Constantin-Bicari 2, Kállay 2, Zalánki 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.