2019. november 8.
A Szuperkupa-győzelem már a múlté
Szezonbeli első idegenbeli BL-mérkőzésére készül az FTC-Telekom Waterpolo, amely Grúziába utazott.

Az Európai Szuperkupa megnyerése után vasárnap ért haza Marseille-ből az FTC, amely sorozatban már a nyolcadik trófeáját gyűjtötte be, mindezt másfél év leforgása alatt. Az újabb kupasiker lendületet adhat a csapatnak a szezon további részére, amely korántsem ígérkezik sétagaloppnak.  

Nagyon jó érzés volt megnyerni a Szuperkupát – kezdte Zalánki Gergő, akinek ez volt az első aranyérme a Fradival. Viszont a meccs után nem csaptunk túl nagy ünneplést, mert elég korán indult vissza a gépünk. Hazaérve pedig kaptunk két nap pihenőt, amit azzal töltöttünk, hogy pihenjünk, nem azzal, hogy ünnepeljünk, ugyanis sok feladat áll előttünk. A következő ilyen a szombati mérkőzés itt Grúziában, így tehát ismét utaznunk kellett, ami fárasztó volt. Illetve ez egy Bajnokok Ligája meccs, ahol mindenkire oda kell figyelni és be kell gyűjteni a három pontot. Ez se lesz egyszerű feladat, de úgy gondolom, hogy felkészültünk és képesek vagyunk rá.” – mondta az FTC és a magyar válogatott balkezese.

A szakmai stáb szerdán már kőkemény konditermi és vizes edzéseket vezényelt a csapatnak, amely csütörtökön, egy újabb edzés, majd ebéd után indult útnak a Népligetből. A közel 7 órás utazást Bécsig autóbusszal, majd onnan repülővel teljesítettük. A kései érkezés és a három órás időeltolódás miatt péntek reggel tbiliszi városnézés szerepelt a programban, amit gyönyörű napsütésben tehettünk meg, de délután már az uszoda felé vettük az irányt.

És hogy mi vár majd ránk szombat este?! A Ferencváros eddigi mindhárom meccsét megnyerte a csoportkörben, míg a Dinamo Tbilisi nulla ponttal az utolsó, nyolcadik helyen áll. A Terrassától 9-5-re, a Mladost Zagrebtől 21-11-re kaptak ki idegenben, majd az OSC-től 14-8-es vereséget szenvedtek otthon. Érdemes azonban megemlíteni, hogy az újbudaiak ellen majdnem két negyedik jól tartották magukat.

Vezetőedzőnk, Varga Zsolt a Szuperkupa-győzelem után is kiemelte, hogy van még mit javítani a csapat játékán, hiszen ahogy a Marseille ellen, úgy többször előfordult már, hogy a mérkőzések elején nem koncentrálunk eléggé és több gólt kapunk a kelleténél. Erre kell figyelnie a Fradinak Tbilisziben is, ahová nem tartott a kerettel Varga Dénes és Mezei Tamás. A stáb úgy döntött, hogy pihenteti csapatkapitányunkat és centerünket, hiszen a jövő hét elején válogatott edzések lesznek, majd szombaton Szolnokra utazunk. Kezdődik tehát az újabb erőltetett menet.

Hajrá, Fradi!

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 4. forduló, 2019.11.09., szombat 18:30 (magyar idő szerint 15:30)

Grúzia, Tbiliszi

DINAMO TBILISI - FTC-TELEKOM WATERPOLO

Tv-közvetítés: nincs

Élő-Stream: a Facebookon.

Cikkajánló

Szegedre utazunk a Recco-meccs felkészüléseként

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata már biztos középszakasz-győztesként, idegenben folytatja a bajnokságot.

Bebiztosítottuk első helyünket a középszakaszban

20-12-es győzelmet arattak férfi pólósaink a Szolnoki Dózsa ellen, megnyerve a felsőházat.

A válogatott szünet után a Szolnok lesz az ellenfelünk

A Világkupáról visszatérő játékosokkal ugrik vízbe férfi vízilabdacsapatunk a Szolnok ellen szerdán.

Az olaszok ellen is kikaptunk a felsőházban

A már biztos Szuperdöntős férfi vízilabda-válogatott 12-9-es vereséggel zárta a görögországi Világkupát.

Átgázoltak a görögök a magyarokon

Nem sikerült újra nyerni, vízilabda-válogatottunk 14-7-re kikapott a Világkupán.

Nem bírtunk a világbajnokokkal a felsőház nyitómeccsén

13-9-es vereséget szenvedett Spanyolországtól a magyar férfi vízilabda-válogatott a Világkupa folytatásában.

Kijutottunk a Világkupa Szuperdöntőre

Visszavágtunk a januári Eb-döntőben elszenvedett vereségért, 10-12-re nyertünk Szerbia ellen a Világkupán.

Ötméteres párbajban nyertünk a Világkupán

Fekete vezérletével, Lugosi debütálásával verte pólóválogatottunk Hollandiát.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin