2021. december 2.
A Vasas-dupla első felvonása jön
Most szombaton a bajnokságban, jövő pénteken az MK-ban találkozunk a piros-kékekkel.

Az őszi programunk ismeretében semmi meglepő sincs abban, hogy a naptári telet is rangadóval kezdjük a Komjádiban, az érdekessége az lesz a szombat délutáni bajnokinknak, hogy ezúttal zöld sapkában játszunk majd, hiszen a Vasas lesz a hivatalos pályaválasztó.

A piros-kékek velünk egyetemben európai kuparésztvevőként kezdték az évadot, csak amíg mi alanyi jogon főtáblásként a Bajnokok Ligájában, addig ők az Eurokupa selejtezőjében.

Ez pedig hatalmas változásokat hozott, mert miután hazai pályán nem sikerült a továbbjutás, Vad Lajos helyett egykori játékosunk és utánpótlás-edzőnk, a szerb Szlobodan Nikics vette át a csapatot október 29-én.

Másnap még Mátéfalvy Csaba vezette a társaságot, ám Nikiccsel a Vasas azóta öt meccset játszott az OB1-ben (ahol rajtunk kívül az egyetlen veretlen klub), és 9–5-re megverte a Szolnokot, majd 11–11-es döntetlent játszott az OSC-vel, azaz komoly ellenfél.

Ráadásul úgy hozta a sors(olás), hogy a most szombati bajnoki rangadó után jövő pénteken a Sopronba telepített Magyar Kupa final four elődöntőjében is találkozunk, úgyhogy mindkét fél gondolkodhat azon, hogy miként ossza be az erejét és a figuráit...

Beszélt erről a vezetőedzőnk, Varga Zsolt is az előzetesében, továbbá kitért arra is, hogy mik a hasonlóságok a hazai és európai csúcsmeccsek között, míg Pohl Zoltán a Novi Beograd elleni BL-győzelem után szót ejtett a sorozatterhelés fizikai és mentális kihívásairól.

A Vasas elleni bajnoki rangadót az M4 Sport+ élőben közvetíti majd a Komjádi uszodából, ahová ezúttal kivételesen idegenbeli csapatként várjuk a szurkolóinkat – a hatályos járványügyi szabályok miatt kötelező a maszkviselés, belépni pedig védettségi és fényképes igazolvány együttes felmutatásával lehet!

FÉRFI E.ON OB1, 12. FORDULÓ
2021. 12. 04., 16:15, Császár-Komjádi Sportuszoda
Vasas–FTC-Telekom Waterpolo

Élő közvetítés: M4 Sport+

Cikkajánló

Brutális május: „Ebből a ritmusból nem fogunk kiesni!”

Férfi vízilabdacsapatunk magabiztos sikerrel jutott be a bajnoki döntőbe. A főszereplők értékeltek - VIDEÓ!

Ott vagyunk a bajnoki döntőben!

Férfi pólósaink egy 23–13-as, Szolnok elleni győzelemmel jutottak be az OB I fináléjába.

Már a döntőbe jutásért játszanak férfi pólósaink

Szombaton 18:30-kor kezdődik az FTC-Szolnok bajnoki elődöntő a népligeti uszodában.

Mandics visszatért – legyőztük a SOSC-t

20-9-es sikerével hibátlanul zárta a középszakaszt az FTC-Telekom, férfi pólósaink az elődöntőre készülnek.

Elhunyt egykori vízilabdázónk, Domján Árpád

92 éves korában elhunyt Domján Árpád, az FTC és a magyar vízilabda-válogatott korábbi kiváló játékosa.

Négy nap alatt két bajnoki vár ránk a Népligetben

Szerdán az SOSC, szombaton a Szolnok csapatát fogadják férfi pólósaink az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Micsoda Fradi! Olaszországban győztük le a Reccót

Óriási csatában tudott 16-14-re nyerni az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a BL negyeddöntős csoportkörében.

“Nem ez a legfontosabb Recco-Fradi”

Budapest után Genovában méri össze erejét a Bajnokok Ligája két nagy esélyese.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin