2020. november 11.
A Vasas elleni tízgólos sikerrel menetel tovább az FTC
BL-győztes férfi vízilabdacsapatunk kiváló első negyedével megalapozta a győzelmet az OB I-ben.

Az FTC-Telekom Waterpolo szerda este pótolta a Vasas elleni első fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzését. A vendégek edzőjük Vad Lajos nélkül és mindössze tíz játékossal tudtak kiállni, de Varga Dénes és Vámos Márton személyében nálunk is voltak hiányzók.

A Vasas egy szerencsés góllal szerzett vezetést, ezután viszont Nikola Jaksic vezérletével sorozatban hat gólt szereztünk. Duplázó szerb klasszisunkon kívül Jansik Szilárd, Giannis Fountoulis, Pohl Zoltán és Mezei Tamás volt eredményes, így 6-1-re elhúztunk.

A második nyolc perc Német Toni találatával indult, majd a nemrég visszatérő Zalánki Gergő is bevette az angyalföldiek kapuját. (8-1) Mezei és Sedlmayer Tamás góljával már 10-1-re vezettünk, amikor több mint 12 perc elteltével ismét betaláltak a vendégek.

A harmadik negyeben kissé közelebb lopózott a Vasas, de Fountoulis és Vigvári Vendel révén, illetve több szép összjátékból szerzett góllal 13-6-os előnyről várhattuk az utolsó játékrészt.

A záró nyolc percben sorrendben Jansik, Fountoulis és Jaksic is betalált, így már megvolt a közte tízgólos különbség. Az átlövések helyett jobbára bejátszásokból és ziccerekből szereztük a góljainkat. (16-6) A negyed felénél Fekete Gergő is feliratkozott a gólszerzők közé, utolsó találatunkat pedig Vigvári szerezte, beállítva ezzel a 18-8-as ferencvárosi győzelmet.

Az FTC-Telekom Waterpolo így mind a 11 bajnokiját megnyerte és továbbra is száz százalékos. Varga Zsolt együttese november 18-án, pénteken az UVSE vendégeként játszik derbit az OB I-ben.

FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
FTC-MVM Népligeti Sportközpont
FTC-Telekom Waterpolo–A-Híd-VasasPlaket 18-8 (6-1, 4-2, 3-3, 5-2)
Gólszerzőink: Fountoulis 4, Jaksic 3, Vigvári, Jansik, Mezei 2-2, Pohl, Sedlmayer, Zalánki, Fekete G., Német.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.