2024. május 31.
A világ legjobbjai a BL négyes döntőjében
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a 2019-es hannoveri diadal után Máltán is megnyerné a Bajnokok Ligáját.

Már csak néhány nap, és jön a klubszezon csúcspontja, a férfi vízilabda Bajnokok Ligája Final Four, ahová kétségkívül a világ négy legjobb csapata jutott be. A legutóbbi három szezonban győztes és 11 BL-címével abszolút csúcstartó Pro Recco, az elmúlt két év ezüstérmese, a Novi Beograd, valamint a 2018-as győztes Olympiakosz és a 2019-ban csúcsra érő FTC. Gyakorlatilag a résztvevő együttesek teljes keretét fel lehetne sorolni az első mondatban leírt állítás alátámasztására, hiszen olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmesek egész sora játszik mind a négy résztvevőnél. Az olaszoknál ott van például Zalánki Gergő és Francesco Di Fulvio, a görögöknél Vámos Márton és Marko Bijacs, a szerbeknél Filip Filipovics és Álvaro Granados, míg a magyaroknál Varga Dénes és Dusan Mandics. Csupa-csupa világklasszis, akik azért dolgoztak az elmúlt hónapokban, hogy magasba emelhessék a BL-serleget.

AZ FTC-TELEKOM ÚTJA A NÉGYES DÖNTŐBE

Óriási csatákra lehet számítani mindkét szerdai elődöntőben, ahol 19 órától a Pro Recco – Olympiakosz mérkőzéssel kezdődik meg a Final Four. A két csapat már találkozott egymással az idei szezon első csoportkörében, ahol az olaszok mindkétszer hátrányból fordítva tudtak nyerni, 12-11-re és 11-10-re. A Vámos Mártont is a soraiban tudó görög együttes is szeretné végre megtörni a Recco három éve tartó sorozatát, és legutóbb épp Jannisz Funtuliszéknak sikerült ez. 2018-ban a BL-döntőben, majd egy évvel később az elődöntőben győzött az Olympiakosz.

A másik ágon 21 órától az FTC küzd majd a fináléba jutásért a Novi Beograd ellen. Pikáns mérkőzésnek ígérkezik ez az elődöntő is, már csak Dusan Mandics miatt is. A szerb olimpiai bajnok volt a belgrádi csapat kapitánya az elmúlt két szezonban, ám tavaly tavasszal érdekes körülmények között kirakták a keretből és csak a lelátóról nézhette a hazai négyes döntőt. Utána Nyéki Balázs hívószavának igent mondva a Fradiba igazolt a balkezes klasszis, aki Budapesten új otthonra talált családjával. Az idény eddigi meccsein már láthattuk, mire képes Mandiccsal a zöld-fehér együttes, és reméljük, hogy a kupagyőzelem és a bajnoki cím megszerzése után a mieink felteszik a koronát a szezonra.

A BL Final Four mérkőzéseit az M4 Sporton, az m4sport.hu-n, valamint a LEN Tv internetes oldalon élőben lehet majd követni.

VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA FINAL FOUR

Málta, 2024. június 5-7.

 

Szerda, elődöntők:
19:00 Pro Recco – Olympiakosz

21:00 FTC-Telekom – Novi Beograd

 

Péntek:

19:00 bronzmérkőzés

21:00 döntő

Cikkajánló

Jön a Fradi Zóna Plusz harmadik része!

A Fradi Zóna Plusz következő adásában a BL Final Fourra készülő férfi vízilabdacsapatunk szolgáltatja a témát.

Vízilabda szuperrangadó Amerikában

A Pro Recco és az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata történelmi mérkőzésre készül az Egyesült Államokban.

Bajnok az FTC ifjúsági csapata!

Az FTC fiú vízilabdacsapata magabiztos játékával szerezte meg a bajnoki trófeát a országos döntőben.

Újra bajnok lett az FTC Masters

Hatalmas küzdelemben nyerte meg a Masters póló-finálét az FTC a Sportliget ellen.

11 FTC-játékos harcol a vb-szereplésért

Kihirdette a szingapúri világbajnokságra készülő bő keretét a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Bajnoki bronzérmesek serdülő pólósaink

Az FTC fiú vízilabdacsapata bronzéremmel fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Szegeden.

„Minden trófeát szeretnénk elhódítani!”

Férfi vízilabdacsapatunk megvédte bajnoki címét. A főszereplők értékeltek – VIDEÓ!

Rekordbajnok az FTC!

Legyőztük a Vasast, ezzel férfi csapatunk sorozatban negyedik, összességében a 27. bajnoki címét nyerte.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin