2019. február 21.
Alapszakasz-győzelem!
Veretlenül nyerte meg az alapszakaszt az FTC-Telekom Waterpolo, amely Egerben is győzni tudott.

Nagyon felszívta magát az Eger a rangadóra, hiszen a szezonban már négyszer is kikaptak a Ferencvárostól. Az ötödik egymás elleni meccsen hiába szereztünk vezetést Vámos Márton révén (0-1), sorozatban három góllal fordítottak a hazaiak (3-1). Az utolsónál jókora balszerencsénk volt, hiszen a hazai lövés a kapufán csattant, a labda Gárdonyi András mögött ért vízre, onnan pedig becsordogált a gólvonal mögé. Kapusunk ezek után két hatalmas védéssel tartotta meccsben a Fradit, majd Varga Dénes szép egyéni akciójával faragtunk a hátrányunkon a negyed vége előtt (3-2).

A második játékrészben már mi irányítottunk. Varga Dénes előbb egyenlített (3-3), majd Aaron Younger és Slobodan Nikic gyönyörű összjátéka után utóbbi húzta be a labdát az egri kapuba, ezzel visszaszerezve a vezetést (3-4). Többször már nem tudtunk a negyedben eredményesek lenni, azonban a hazai csapat sem, köszönhetően a remek védekezésünknek.

A szünet után Stefan Mitrovic remek passzából, Younger lőtte be az ötödik Fradi-gólt (3-5), de ennél jobban nem tudtunk ellépni. A helyzeteink megvoltak, de vagy nagyot védett Valics Bence, vagy belelőttük az egri kapusba. Az elszalasztott lehetőségeket azonban nem követett hazai fordítás. Ugyan 4-5-nél és 5-6-nál is volt esélye az Egernek az egyenlítésre, de remekül helyt álltunk hátul. Az utolsó három percben pedig beindult a Fradi-henger. Nikola Jaksic duplázott, Aaron Younger pedig megadta a kegyelemdöfést, így csapatunk 9-5-re győzött a nagy rivális otthonában.

A Ferencváros ezzel veretlenül nyerte meg az alapszakasz-csoportját és maximális ponttal kezdheti a felsőház küzdelmeit. Mindezek előtt jövő hét szerdán fontos meccs vár a mieinkre a Bajnokok Ligájában, amikor is a Crvena Zvezdát fogadjuk a Komjádiban. Jegyeket már kaphatók elővételben a Groupama Aréna jegypénztárában, illetve a Népligeti Sportközpont Fradi Shop-konténerben.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 14. forduló, 2019.02.21., csütörtök

Eger, Bitksey Aladár Uszoda

ZF-Eger – FTC-Telekom Waterpolo 5-9 (3-2, 0-2, 1-1, 1-4)

Gólszerzőink: Varga Dénes 3, Younger 2, Jaksic 2, Vámos, Nikic

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.