A Világkupa Divízió I-es tornájának első csoportmérkőzésén kiélezett csatában, 13-12-re még győztünk a házigazda Görögország ellen, majd a hollandok és a szerbek elleni további győzelmekkel kijutott a magyar csapat a Világkupa Szuperdöntőjére. A görögországi torna végső eredményéről azonban a felsőházi mérkőzések döntenek.
Varga Zsolt csapata a regnáló világbajnok, Spanyolország válogatottjától a felsőházi nyitómérkőzésen négygólos vereséget szenvedett. Ezt követően egy pihenőnapot élvezhettek a csapatok, azonban úgy tűnik, ez most szombaton nem segített a magyarokon.
Az első negyedben a hét FTC-játékossal felálló válogatottunk nem brillírozott, 4-0-ra elhúztak a görögök. A második játékrészben már beindult a magyar gólgyártás – Fekete Gergő akciógólja hozta meg az áttörést, de a védekezés még mindig nem működött, 9-3-as görög vezetéssel fordultak a csapatok.
A harmadik játékrészben feltámadt a magyar válogatott, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy befogjuk a bravúrosan játszó görögöket. Vasárnap az olaszok ellen ugrik vízbe válogatottunk – az itáliai együttes a felsőházi csoportban a görögök ellen 16-14-re győzött.
FÉRFI VÍZILABDA VILÁGKUPA
Divízió I-es torna, felsőház 2. forduló – 2026. április 11., szombat
Görögország, Alexandrúpolisz
GÖRÖGORSZÁG - MAGYARORSZÁG 16 - 10 (4-0, 5-3, 2-4, 5-3)
Gólszerzők: Fekete, Burián, Vigvári Vendel 2-2, Vigvári Vince, Nagy, Lugosi, Jansik 1-1
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.
Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!
Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.
A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Barceloneta ellen küzd meg a csütörtöki elődöntőben Máltán.
Nyéki Balázs szerint segíthet a vízilabdacsapatának az ismerős medence, ahol már két trófeát nyertek – VIDEÓ!