Splitben a szezon eddigi legnehezebb mérkőzését vívta meg Nyéki Balázs csapata, amely 6-2-es hátrányból felállva nyert 12-10-re az utolsó Bajnokok Ligája-csoportmeccsen. Ahogy vezetőedzőnk is mondta a Jadran elleni rangadó után, mindig kellenek az ilyen küzdelmes összecsapások, hogy a játékosok ne kényelmesedjenek el.
Szombat este a bajnoki tabella harmadik helyén álló OSC otthonába látogatott a listavezető FTC-Telekom, amely ebbe a meccsbe is teljes koncentrációval állt bele. 1-1-nél volt utoljára szoros az állás, majd 3-1-es vendég vezetésnél még egyre visszakapaszkodtak az újbudaiak, de ezt követően folyamatosan nőtt a különbség. Az első negyedet 6-2-re hozták a mieink. Ezúttal is hozta remek védekezését a Fradi, hiszen az OSC-t tíz percig megakadályozta a gólszerzésben, és amikor ezt megtörték, akkor már 4-12 volt a mieinknek.
Fekete Gergő gólja után (13-4) visszavettünk a tempóból, ennek következtében faragott kicsit hátrányából az OSC a Fradi-nevelésű Varga Bence találatainak is köszönhetően. Kilenc találatról hétre zárkóztak a hazaiak, így 17-10-re nyertünk a Kondorosi úton.
Az FTC ezzel őrzi hibátlan mérlegét 12 fordulót követően az E.ON férfi vízilabda OB I-ben, szerdán pedig a Vasast fogadja az év utolsó bajnokiján a Komjádiban, ahol hétvégén már a Magyar Kupa-címvédésért küzdenek a zöld-fehérek. Jegyeket már lehet elővételben vásárolni az eventim oldalán.
E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz, 12. forduló – 2024. december 7., szombat 19:00
Budapest, Nyéki Imre Uszoda
GENESYS OSC ÚJBUDA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 10-17 (2-6, 1-4, 3-3, 4-4)
Gólszerzőink: Manhercz 3, Vámos 2, Vigvári 2, Pohl 2, Fekete 2, Argiropulosz 2, Vismeg, Nagy Ákos, Di Somma, Nagy Ádám 1-1
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.
Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!
Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.
A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Barceloneta ellen küzd meg a csütörtöki elődöntőben Máltán.