Nyolc FTC-játékossal a soraiban vágott neki a Világkupa Szuperdöntőnek a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely 15 fős kerettel utazott ki az amerikai tornára. Ebből mérkőzésenként 13 játékos nevezhető, így a negyeddöntőben ketten, Molnár Erik és Vigvári Vendel maradt ki. A nemzeti együttesünk szövetségi kapitánya, Varga Zsolt úgy fogalmazott a minap, hogy a fukuokai világbajnokság a fontos, most az a lényeg, hogy három jó mérkőzést játsszon a csapat. Az olimpiai ezüstérmes Görögország pedig nem is lehetne jobb partner arra, hogy felmérje a szakmai stáb, hol is tartanak a felkészülésben. Előzetesen mindenképpen számolni kellett azzal, hogy a kilencórás időeltolódáshoz Argiropuloszék alkalmazkodtak jobban, hiszen már hétfő óta a helyszínen tartózkodnak, míg a mieink szerdán utaztak ki Los Angelesbe.
A helyi idő szerint délután 5 órakor kezdődő meccset a magyar válogatott kezdte lassabban, hiszen a görögök fél negyed alatt 2-0-ra elléptek. Ugyanakkor még a játékrész végén egyenlítettünk a csapatkapitány, Jansik Szilárd és a debütáló Vigvári Vince találataival, majd az FTC korábbi, a Pro Recco jelenlegi klasszisa, Zalánki Gergő góljával átvettük a vezetést 3-2-re. Ezután hosszú percekig egyik fél sem tudott eredményes lenni, Vogel Soma többször is bravúrral védett, de a nagyszünetet követően Funtulisz vezérletével fordított riválisunk 4-3-ra. Jött azonban a válogatottba majdnem napra pontosan egy év után visszatérő Varga Dénes, aki lóba nélkül hatalmas gólt lőtt. Egyenlített a Fradi csapatkapitánya (4-4)!
Innen indult a kevés találatot hozó rangadó utolsó negyede, amelyben lehúzta a rolót Vogel Soma. Az FTC kapusa összességében is remekelt hátul, hiszen 13 lövésből kilenc védést mutatott be, ami közel 70%-os hatékonyság. Elől pedig szintén Fradi-játékosok voltak a nyerőemberek, hiszen előbb Jansik váltotta gólra Német Toni látványos passzát (5-4), majd Varga Dénes állította be a végeredményt büntetőből.
A magyar válogatott végül kemény védekezéssel 6-4-re legyőzte Görögországot és bejutott a Világkupa elődöntőjébe, ahol a világbajnok spanyolokkal kell megküzdeni a fináléért. A meccset magyar idő szerint vasárnap virradóra 2 órától rendezik. A két együttes emlékezetes csatát vívott a tavalyi Európa-bajnokság elődöntőjében, ahol Varga Zsolt csapata nyert, illetve érdekesség, hogy a mieink a múlt héten többször játszottak a spanyolokkal edzőmeccset a Margitszigeten, de még Los Angelesben is gyakoroltak a felek egymás ellen.
FÉRFI VÍZILABDA VILÁGKUPA SZUPERDÖNTŐ
Los Angeles, Negyeddöntő – 2023.06.30.
MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 6-4 (2-2, 1-0, 1-2, 2-0)
Gólszerzőink: Jansik 2, Varga D. 2, Zalánki, Vigvári Vince 1-1
Továbbjutott a magyar válogatott, míg a másik ágon Spanyolország 18-9-re legyőzte a németeket.
15–14-es vereséggel a vb- és az Eb-ezüst után a Világkupán is második lett a pólóválogatott.
A férfi pólóválogatott nagy csatában, 13-12-re győzte le a hazai ausztrál együttest az elődöntőben.
Fordulatos mérkőzésen nyert a hét FTC-játékossal felálló magyar vízilabda-válogatott Horvátország ellen.
Éremesélyekkel kezdi meg a Szuperdöntőt szerdán a magyar női és férfi vízilabda-válogatott Sydney-ben.
20-11-re győzött a magyar férfi vízilabda-válogatott a házigazda ellen egy felkészülési minitornán.
A sérüléséből felépülő kétszeres BL-győztes vízilabdázó egy év múlva visszatérhet az FTC-Telekom csapatához.
Két ezüstérem után Világkupát nyerne Sydney-ben a magyar férfi vízilabda-válogatott.
Georgia ellen is győzött a férfi pólóválogatott, és behúzta a fradistákkal teli csapat az OTP-kupát.