2023. március 21.
Bejutottunk a BL nyolcasdöntőjébe!
Az FTC-Telekom férfi pólócsapata revansot vett a Spandaun és bebiztosította helyét a belgrádi Final Eightben.

Sikerült a visszavágás a német Spandaunak az idegenben elszenvedett vereségért a Bajnokok Ligája csoportkörében. Az FTC-Telekom Waterpolo vezetőedzője, Varga Zsolt elégedett lehetett, hiszen szinte végig vezetve nyertünk a német gárda ellen. Kettővel is elmentünk az első negyedben, a végig fantasztikusan játszó Sztilianosz-Argiropulosz és Pohl Zoltán lőtték a gólokat, de felzárkózott a Spandau egy büntetőből.

Pohl folytatta a góllövést, Német Toni, gyönyörűen forgott be centerből, és gyönyörűen látta meg üresen álló társát. 11 játék perc után kaptuk meg az első emberfórunkat, amit Argiropulosz-Kanakakisz váltott gólra. A negyedet ismét a berliniek zárták góllal.

A fordulás után erőre kapott ellenfelünk. 5-3-ra módosították az állást, amit görög légiósunk írt felül, majd további két gólt lőttek a vendégek, ezzel egy gólra jöttek fel. További problémát okozott, hogy Pohl kipontozódott, mégis meg tudtunk újulni. Vigvári Vendel és Danyiil Merkulov növelték előnyünket.

8-6 volt az eredmény Priotease találatával. Merkulov után Vigvári a harmadik gólját lőtte, majd Varga Dénes talált be úgy, hogy kapura se nézett a lövés pillanatában. Shepelev és Gbadamassi tudott még kozmetikázni az eredményén, Argiropulosz-Kanakakisz pedig negyedjére is eredményes tudott lenni.

Ezzel a 12-8-as győzelemmel pedig eldőlt, hogy ott leszünk Belgrádban, a BL nyolcasdöntőjében. Legközelebb pénteken, a Miskolc ellen ugrunk vízbe. A mérkőzést a Népligetben játsszuk, este nyolctól.

Bajnokok Ligája, férfiak, B csoport, 10. forduló

FTC-Telekom Waterpolo - Spandau 04 12-8 (2-1, 3-1, 3-3, 4-3)

Az FTC gólszerzői: Argiropulosz-Kanakakisz 4, Vigvári 3, Pohl, Merkulov 2, Varga 1

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.