2023. május 31.
BL FINAL8: Az ötödik helyért küzdünk tovább
Az FTC-Telekom Waterpolo nem tudott győzni a Pro Recco ellen, így az ötödik helyért folytatjuk.

Éppen a miénket megelőző találkozón borította a papírformát a Vouliagmeni, amely a mi csoportunk első helyezettét, a Bresciát búcsúztatta a BL-trófeáért folyó küzdelemből, és mi is tudtuk, hogy a papíron erősebb Pro Reccóval szemben ugyanezt kell tennünk. Férfi vízilabdacsapatunk kisebb csúszással kezdte a mérkőzést, de ez nem zavarta meg a mieinket. Zalánki Gergő hozta el az első labdát, a támadás azonban Danyiil Merkulov kezeiben halt el, aki kiválóan szerelte Luka Loncart, majd orosz légiósunk egy bődületesen nagy gólt lőtt, ezzel nagyszerű alapot adva a találkozónak.

Azonban jött az egyenlítés Andrea Fondellitől, majd 2-1-re is elment a Recco. A következő támadásunk Fekete Gergőre jött ki, aki üresen lőhetett kapura. A labda pedig közel volt a gólhoz, olyannyira, hogy többen is bent látták, a bírok viszont nem. 2-2 helyett 3-1-re mentek az olaszok. Az állást Vigvári Vendel kozmetikázta, aki Nagy Ádámtól kapott nagyszerű passzt a kapu előtt, majd a kapussal a nyakában passzolta át a gólvonalat (3-2).

Beragadtunk a második negyedben, ellenfelünk kétszer is eredményes volt emberelőnyből, így már hárommal ment. Vogel Soma azonban úgy védte ki Francesco Di Fulvio ziccerét, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ezután még két védést is bemutatott kapusunk, ezzel a stabilitás érzetét nyújtva a csapatnak a folytatásra.

Rögtön kettős emberelőnnyel támadhatott riválisunk, amit kihagyott a címvédő, majd Fekete büntetett egy kétkapufás góllal. A dupla emberfórt mi viszont értékesíteni tudtuk, Varga Dénes Merkulovnak adta a labdát a kapu torkába, orosz légiósunk pedig eredményes tudott lenni, ezzel 5-4-re jöttünk fel. Sajnos Zalánki kétszer is betalált, így egy negyedünk maradt a háromgólos hátrányt ledolgozni (7-4).

Az utolsó felvonás sem hozott komoly változást, a Pro Recco növelte előnyét, így 8-4-re kikaptunk az olasz sztárcsapattól. A Brescia ellen kezdjük a helyosztókat csütörtökön 18.30-kor.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Negyeddöntő – Belgrád, 2023. május 31. 20.00
PRO RECCO – FTC-TELEKOM 8-4 (3-2, 2-0, 2-2, 1-0)

Az FTC gólszerzői: Merkulov 2, Vigvári, Fekete 1-1

Cikkajánló

Nagy csatában szereztünk ezüstérmet a Világkupán

15–14-es vereséggel a vb- és az Eb-ezüst után a Világkupán is második lett a pólóválogatott.

Világkupa-döntős a magyar válogatott!

A férfi pólóválogatott nagy csatában, 13-12-re győzte le a hazai ausztrál együttest az elődöntőben.

Győzelemmel nyitott a férfi pólóválogatott

Fordulatos mérkőzésen nyert a hét FTC-játékossal felálló magyar vízilabda-válogatott Horvátország ellen.

Öt nap, hat meccs - indul a harc a Világkupa-trófeáért

Éremesélyekkel kezdi meg a Szuperdöntőt szerdán a magyar női és férfi vízilabda-válogatott Sydney-ben.

Feketéék vezérletével nyertünk a VK-Szuperdöntő előtt

20-11-re győzött a magyar férfi vízilabda-válogatott a házigazda ellen egy felkészülési minitornán.

Molnár Eriket kölcsönadtuk a Jug Dubrovniknak

A sérüléséből felépülő kétszeres BL-győztes vízilabdázó egy év múlva visszatérhet az FTC-Telekom csapatához.

Hét FTC-játékos került be a Szuperdöntős magyar keretbe

Két ezüstérem után Világkupát nyerne Sydney-ben a magyar férfi vízilabda-válogatott.

Tornagyőzelemmel hangoltunk a VK-szuperdöntőre

Georgia ellen is győzött a férfi pólóválogatott, és behúzta a fradistákkal teli csapat az OTP-kupát.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin