2021. április 22.
Csoportgyőzelem a Bajnokok Ligájában!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata legyőzte a Tbilisit és csoportja élén végzett a BL-ben.

Győzelem esetén a „B” csoport élén végez és a római, „A” jelű csoport negyedik helyezettjével, a Marseille-jel játszik az F8 negyeddöntőjében az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata. A Barceloneta szerdai legyőzése után, a Dinamo Tbilisi ellen játszottak Vogel Somáék a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó mérkőzésén és győztek 15-11-re.

Az előző mérkőzéseken remeklő Varga Dénes és Giannis Fountoulis ezúttal kimaradt a meccskeretből és Gárdonyi András kezdett a kapuban. Vigvári Vendel elhozta a ráúszást és az első akció után Vámos Márton büntetőből szerzett vezetést az FTC-Telekomnak, majd Zalánki Gergő bombázott az ellenfél kapujába (2-0). Kiegyenlítettek a grúzok, de Jansik Szilárd találatával újra a Fradi vezetett (3-2), majd ismét betalált a Tbilisi és ezúttal Német Toni lőtte a vezető gólunkat. A negyed zárásaként Vámos hatalmas lövése utat talált a kapuba, így 5-3-ra vezettünk.

Egyre zárkózott a Dinamo Tbilisi, majd Mezei Tamás, Jansik és Vigvári góljaival négyre növeltük az előnyt (4-8). Rengeteg kiállítást fújtak a játékvezetők és emberelőnyből gólt kaptunk ugyan, de Vigvári büntetőből betalált, így 9-5-ös állásnál következett a térfélcsere.

Három és fél percig nem szereztünk gólt, míg a grúzok csak egyszer tudták bevenni Gárdonyi kapuját, amikor Nicolas Constantin-Bicari megtörte a csendet (10-6). Ismét a Tbilisi talált be, majd Vigvári a rosszkéz oldalról volt eredményes (11-7). Potyogtak a kiállítások és közben az ellenfél feljött kettőre; Nikola Jaksic után Sedlmayer Tamás is betalált, majd kipontozódott (13-9). Vámos ismét betalált büntetőből és már öttel vezettünk három és fél perccel a vége előtt, ezután Jovan Saric szépített, de Jaksicnak volt válasza a montenegrói játékos góljára. Olimpiai és világbajnok szerb játékosunk is kipontozódott és a grúzok megszerezték a mérkőzés utolsó találatát, így a végül négy góllal 15-11-re tudtunk nyerni a Dinamo Tbilisi ellen.

Ezzel a győzelemmel begyűjtöttük a három pontot és megnyertük a „B” csoportot. A Bajnokok Ligája nyolcasdöntőjét Belgrádban június 3-5. között rendezik meg. A negyeddöntőben a francia Marseille lesz az FTC-Telekom Waterpolo ellenfele és továbbjutás esetén az elődöntőben az An Brescia-Jug Adriatic párharc győztesével játszhat a döntőbe jutásért.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör, 3. torna – Budapest, Duna Aréna

2021.04.22., csütörtök

FTC-TELEKOM - DINAMO TBILISI 15-11 (5-3, 4-2, 2-2, 4-4)
Gólszerzőink: Vámos 3, Vigvári 3, Jaksic 2, Jansik 2, Sedlmayer, Zalánki, Mezei, Német, Bicari 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.