2019. április 27.
Csúcsvízilabdával középszakasz-győzelem!
Az ötgólos OSC elleni sikerrel első helyen végzett az FTC-Telekom Waterpolo a bajnokság középszakaszában.

Nagyon nehéz feladat várt az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára, ugyanis a hazai 9-7-es vereség miatt háromgólos győzelem kellett ahhoz, hogy megelőzze az OSC-t és megnyerje a középszakaszt. A vezetést az újbudaiak szerezték meg, de még az első negyedben fordítottunk Nikola Jaksic duplájával (1-2).

Amilyen jól ment a játék az első negyedben, olyan rosszul jöttünk ki a második felvonásból, hiszen teljesen szétesett a védekezésünk. Jaskic harmadik találatával még 3-2-re vezettünk, ám ezután sorozatban háromszor is beköszönt az OSC, amivel 5-3-ra fordítani tudott... Ez a Fradi azonban nem tört meg! Varga Dénes tett arról, hogy ne kerüljünk reménytelen helyzetbe, csapatkapitányunk ugyanis gólt szerzett a szünet előtt és rögtön utána is, így visszajöttünk 5-5-re. Ez volt a fordulópont, mert a címvédő nagyon elkapta a fonalat.

Dumi mellett Jaksic is brillírozott, hiszen fiatal szerb játékosunk már a negyedik gólját szerezte, ezt egy gyönyörű egyéni akció után centerből, amivel újra vezetettünk (5-6). Elképesztő tempót diktált a Ferencváros a harmadik negyedben, ezt pedig nem tudták a hazaiak tartani. Jansik Szilárd és Vámos Márton villanásával már 8-6 volt ide, így az utolsó játékrészre fordulva már "csak" egy góllal kellett növelni a különbséget a középszakasz-győzelemhez.

A fiúk nem akarták a véletlenre bízni, és esélyt sem adtak az OSC-nek! Varga Dénes fantasztikus csavargóljával és a Younger-Vámos-Mitrovic trió találataival már 13-7 volt a vendégeknek. Csúcsvízilabdát láthatott az FTC-től a Nyéki Imre uszodába kilátogató közönség és a Fradi tábor, amely most is kitett magáért. A végeredmény 13-8 lett, ami azt jelentette, hogy pontszámban beértük az OSC-t, de jobb egymás elleni eredményünknek köszönhetően az első helyen végeztünk a középszakaszban.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 8. forduló, 2019.04.27. szombat

Budapest, Nyéki Imre Uszoda

A-HÍD OSC-Újbuda – FTC-Telekom Waterpolo 8-13 (1-2, 4-2, 1-4, 2-5)

Gólszerzőink: Jaksic 4, Varga 3, Vámos 2, Younger 2, Jansik, Mitrovic 1-1

Ezzel kialakultak az elődöntők párosításai is. Az FTC az Egerrel, az OSC pedig a Szolnokkal játszik 6-0-ról, azaz mindkét együttesnek egy meccset kell megnyernie ahhoz, hogy a fináléba jusson és ott újra találkozzon. Ha ez megvalósul, akkor a Ferencvárosé lesz a pályaelőny.

Az FTC-Eger elődöntő első meccsét május 1-én, szerdán rendezik a Császár-Komjádi Sportuszodában.

A KÖZÉPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE:

1. FTC 63 pont (jobb egymás elleni eredmény)