2022. augusztus 18.
Döntőben a fiúk az U18-as világbajnokságon!
A Gyapjas Viktor vezette védőmunkának, és a remek csapatjátéknak köszönhetően az arany a tét a vb-n.

A nagy téttel bíró mérkőzésekre jellemzően nehezen indult be a gólgyártás, de Szalai Péter révén a magyar csapat dobta az első gólt, emberelőnyből. Az már a mérkőzés elejétől látszott, hogy a csapat védelme, Gyapjas Viktorral az élen remekül dolgozik együtt. A blokkok is szépen működtek, onnan lőttek a spanyolok, ahonnan számított rá Gyapjas.

A támadások nem voltak feltétlenül hatékonyak az első két negyedben, mert a spanyol védelem is ügyesen mozgott, de Nagy Ákos góljával 2-0 volt ide a második játékrész derekán. Spanyolország 12 perc után tudott először betalálni, büntetőből.

Térfélcsere után egyenlítettek a spanyolok, de utoljára ekkor voltak valós közelségben a magyar csapathoz. A harmadik negyedben akcióból háromszor, emberelőnyből és büntetőből egyszer-egyszer volt eredményes a csapat, Varga Vince gólpasszt adott az 5-3-as állást jelentő fórban.

A negyedik negyedre 7-3-mal fordultak a felek, és próbáltak zárkózni a spanyolok, de Varga Vince nagyon higgadt megoldása emberelőnyben, két perccel a vége előtt megpecsételte a sorsukat (9-5), közben Gyapjas bravúrt bravúra halmozott – ő lett a mérkőzés legjobb játékosa.

Döntőbe jutott tehát a magyar U18-as válogatott, az aranyéremért péntek este 20:30-tól játszanak Kovács Róbert tanítványai, a tornán eddig szintén veretlen Szerbia ellen.

U-18 fiú világbajnokság, Belgrád, elődöntő

Magyarország-Spanyolország 10-7 (1-0, 1-1, 5-2, 3-4)
Magyar gólszerzők: Gaszt 4, Varga V., Ionescu, Nagy Á., Szécsi, Bede, Szalai

A másik elődöntöben: Szerbia-Hollandia 11-7 (3-4, 0-0, 5-2, 3-1)

Döntő

Augusztus 19., 20:30: Magyarország-Szerbia

Már lehet jegyet venni a máltai Final Fourra

Az FTC már biztosan ott lesz a klubvízilabda csúcseseményén, a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.