2024. január 16.
EB 2024: Negyedik helyen végzett Magyarország
A magyar férfi vízilabda-válogatott kifogyott a csodákból, és vereséget szenvedett Olaszországtól.

A csalódott csapatok csatájának is nevezik a világesemények bronzmeccsét, ahol mindig az a kérdés, hogy melyik együttes tudja túltenni magát az elvesztett elődöntőn. A magyar vízilabda-válogatott végig küzdve nem vallott szégyent a házigazda és címvédő ellen a zágrábi katlanban, ahol a horvátok 11-8-ra nyertek, a másik ágon viszont az olimpiai kvótáért is küzdő olaszok nagyon simán kaptak ki Spanyolországtól 7-4-re, ami akár a földbe is döngölhette Di Sommáékat.

Ezúttal viszont összeszedettebb olaszokat láthattunk, hiszen már az első negyedben ellógtak 4-1-re, amihez Di Somma is hozzájárult. A második nyolc percben pedig még jobban meglépett riválisunk. A félidőben 8-3 állt az eredményjelzőn.

Nagyon vissza akarták adni a csoportban elszenvedett ötgólos vereséget az olaszok. Pont ezért nem álltak le, és folytatták, amit a harmadik negyed végére még űberelni is tudtak. Az utolsó felvonás előtt 10-4-re vezettek. Sikerült hozni egy negyednyi győzelmet a végén, Vigvári a harmadik, Tátrai a második, Nagy Ádám pedig első találatát jegyezte, amivel játékosunk beállította a 12-7-es végeredményt, és ezzel negyedik helyen végeztünk a Horvátországban rendezett kontinenstornán.

A magyar válogatott fantasztikus teljesítményében oroszlánrészt vállaltak az FTC-játékosok, a csapatkapitány Pohl Zoltán mellett Fekete Gergő, Molnár Erik, Nagy Ádám, Varga Vince és Vigvári Vendel.

GRATULÁLUNK A CSAPATNAK ÉS A SZAKMAI STÁBNAK!

AZ EURÓPA-BAJNOKI 4. HELYEZETT MAGYAR FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT:

Kapusok: Bányai Márk (Szolnok), Gyapjas Viktor (BVSC)

Mezőnyjátékosok: Burián Gergely (Vasas), Fekete Gergő (FTC-Telekom), Hárai Balázs (OSC), Kovács Péter (BVSC), Molnár Erik (FTC-Telekom), Nagy Ádám (FTC-Telekom), Pohl Zoltán (FTC-Telekom), Szeghalmi Zsombor (Szolnok), Tátrai Dávid (BVSC), Varga Vince (FTC-Telekom), Vigvári Vendel (FTC-Telekom), Vigvári Vince (OSC), Vismeg Zsombor (Szolnok)

Szövetségi kapitány: Varga Zsolt

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG – FÉRFI TORNA

Horvátország, Zágráb

Bronzmérkőzés – 2024. január 16., kedd 16:30

MAGYARORSZÁG – OLASZORSZÁG 7-12 (1-4, 2-4, 1-2, 3-2)

Gólszerzőink: Vigvari V. 3. Tátrai 2, NAGY, Burián 1-1

Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt!

Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!

Ismét Európa élén zárta az évet az FTC!

Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.

Végső búcsú Haufe Tamástól

Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin