2022. szeptember 25.
Eb-bronzérmes a junior pólóválogatott
Nyéki Balázs irányításával és három FTC-játékossal nyert bronzot a magyar U19-es válogatott.

Nyilvánvalóan csalódott volt a magyar csapat, amiatt hogy nem az aranyéremért játszik az Eb utolsó napján, főleg hogy csak egy hajszállal maradt le Nyéki Balázs csapata a fináléról, miután ötméterespárbajban kapott ki az elődöntőben Szerbiától.

A szombati szünnapon azonban mindent kiegyenesített az együttes és nagy lendülettel kezdte meg a bronzcsatát Görögország ellen. Az első negyedben minden rendbe is ment és vezettünk 2-1-re, majd riválisunk fordított 4-2-re. Ekkor megrázta magát a magyar csapat, visszavette az irányítást és 4-5-ös hátrányból felállva sorozatban négy gólt lőve 8-5-re ellépett a harmadik játékrészben. A hátralévő 11 percben már nem volt kérdés, melyik válogatott nyakába akasztják az érmeket. A Nyéki-csapat jól őrizte előnyét és végül 10-7-re megnyerte a mérkőzést, így bronzéremmel zárta az U19-es Európa-bajnokságot!

Gratulálunk a junior válogatottnak, benne három FTC-játékosnak, Klár Gergelynek, Molnár Eriknek és Varga Vincének, illetve a válogatott vezetőedzőjének, Nyéki Balázsnak és kapusedzőjének, Gárdonyi Andrásnak!

(Fotó: MVLSZ)

U19-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG
BRONZMECCS - 2022.09.25.
Montenegró, Podgorica
MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 10-7 (2-1, 3-4, 3-1, 2-1)
Gólszerzők: Szalai P., Vismeg Zs., Vigvári Vince 2-2, Tátrai, Mészáros M.,  Varga Vince, Molnár Erik 1-1.

Kapusok:
Danka Benedek (KSI), Kovács Kristóf (Szentes, Szeged)
Mezőnyjátékosok: Vigvári Vince (OSC), Ekler Zsombor (UVSE, Honvéd), Pető Attila (KSI, Szolnok), Mészáros Mátyás (BVSC), Tátrai Dávid (BVSC), Klár Gergő (Ferencváros), Molnár Erik (Ferencváros), Nagy Norbert (Miskolc), Vismeg Zsombor (Miskolc, Szolnok), Lakatos Soma (Szeged), Nagy Ákos (KSI), Varga Vince (Ferencváros), Szalai Péter (KSI)
Vezetőedző: Nyéki Balázs
Kapusedző: Gárdonyi András

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.