2020. január 16.
EB2020: Döntetlen a vb-ezüstérmessel!
Zalánki Gergő bombagóljával mentettünk pontot Spanyolország ellen az Európa-bajnokságon.

A magyar férfi vízilabda-válogatott Európa-bajnoki csoportriválisával, Spanyolországgal csapott össze csütörtök este. Magyarország jól kezdte a tornát, hiszen 19-5-re könnyedén nyert Törökországgal szemben.

Ahogyan az Európa-bajnokságon, úgy ezen a mérkőzésen is jól nyitottunk, az első percben Vámos Márton góljával jutottunk vezetéshez, majd két perccel később jött még egy Fradi-játékos gólja, Pohl Zoltán találata után már két góllal vezettünk. Az első negyedben még Hosnyánszky, majd ismét Pohl volt eredményes tőlünk, a spanyolok két gólt szereztek, így 4-2 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész végére egy góllal közelebb férkőzött hozzánk riválisunk: a spanyolok kettő, mi pedig csak egy gólt szereztünk, így 5-4-gyel várhattuk a második félidőt.

A harmadik negyedben ismét jól indítottunk, Vámos, Hárai és Angyal is gólt szerzett. Sajnos az utolsó két percben nagyot hajrázott ellenfelünk, 8-8-as eredménnyel fordultunk a záró etapra.

Az utolsó negyedben már inkább mi futottunk az eredmény után, Spanyolország többször is vezetést szerzett. A meccs utolsó percében egygólos hátrányban Zalánki Gergő lőtt egy óriási gólt, ezzel lett 11-11! Az utolsó támadást még mi vezethettük, de sajnos ezt már nem tudtuk gólra váltani, így nagy csatában egy pontot szereztünk a világbajnoki ezüstérmes Spanyolország ellen.

LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG

Budapest, Duna Aréna

Csoportkör 2. mérkőzés, 2020.01.16., csütörtök

MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 11-11 (4-2, 1-2, 3-4, 3-3)

Gólszerzőink: Vámos (3), Pohl (2), Hosnyánszky (2), Zalánki, Hárai, Angyal, Varga

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.