2019. május 18.
Egy lépésre a címvédéstől!
Fantasztikus játékkal nyerte meg a döntő második meccsét az FTC-Telekom Waterpolo, amely szerdán címet védhet.

Álomszerűen kezdtük a bajnoki döntő második meccsét!!! Mindössze két és fél perc telt el, amikor Vámos Márton, Mezei Tamás és Német Toni akciógóljával már 3-0-ra vezetett a Ferencváros a Kondorosi úton. (A trombózis után visszatérő Mezei majdnem napra pontosan négy hónap után tudott eredményes lenni.) Az OSC csak ezek után szerezte meg az első találatát (1-3), de nem engedtük ennél közelebb a hazaiakat. Az első negyedben még Kállay is megzörgette a hálót távolról (1-4), majd Vámos értékesített egy ötméterest, így 5-2-es vezetéssel zártunk.

A második negyed elején először lőttünk gólt emberelőnyből, miután egy végletekig kijátszott akciónál Mezei maradt üresen középen és szépen húzta be a labdát Lévai Márton kapujába (2-6). Vogel Soma parádésan olvasta az OSC-s játékosok próbálkozásait és a blokkok is jól hatástalanították az átlövéseket. Az első félidőben csupán négy gólt kaptunk, ami elképesztő védekezés egy bajnoki döntőben, ezzel szemben pedig nyolcszor is eredményesek voltunk, amivel meccset lehet nyerni. A tavalyi finálé utolsó összecsapásán például 8-7-re győztünk a Szolnok ellen.

Jött azonban a harmadik negyed, ami nem a Ferencváros kedve szerint alakult. Az újbudaiak 3-1-re nyerték ezt a nyolc percet, ezzel újra visszajöttek a meccsbe 9-7-nél. Először játszott ellenünk Aleksa Ukropina, aki az újdonság erejével meg is lepte kapusunkat. A fiatal játékos már a negyedik gólját lőtte a Fradinak, mellette Sava Randelovic és Kovács Gergő is betalált, míg a mieink közül csak Sedlmayer Tamás volt eredményes.

Ráadásul a négygólos előnyünk az utolsó negyed elejére egyre olvadt, mivel 8-4 után 9-8-ra feljött az OSC. Ami viszont ezután jött az megmutatta, hogy mennyire erős a Ferencváros. Ahelyett ugyanis, hogy egyenlítettek volna a hazaiak lendületből, megrázta magát a címvédő és bedarálta ellenfelét. Vogel Soma emberfeletti védést mutatott be elől pedig 6! gólt lőttek játékosaink. Jaksic és Varga Dénes duplázott, mellettük pedig Sedlmayer és Jansik is betalált, ezzel pedig 15-10-re megnyerte a Fradi a mérkőzést.

A három győzelemig tartó döntőben 2-0-ra vezet az FTC-Telekom, ami azt jelenti, hogy szerdán bajnokok lehetünk a Császár-Komjádi Sportuszodában! Belépőt hétfőn és kedden lehet majd elővételben venni a Vajda Péter utcai Fradi Shop konténerben, míg kedden a Groupama Aréna jegypénztárában is van erre lehetőség. Szerdán már csak a meccs helyszínén, a Komjádi uszodában árulunk jegyet 18 órától.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Döntő 2. mérkőzés, 2019.05.18. szombat

Budapest, Nyéki Imre Uszoda

A-HÍD OSC ÚJBUDA - FTC-TELEKOM WATERPOLO 10-15 (2-5, 2-3, 3-1, 3-6)

Gólszerzőink: Jaksic 2, Mezei 2, Vámos 2, Kállay 2, Sedlmayer 2, Varga 2, Német 1, Mitrovic 1, Jansik 1

A DÖNTŐ TELJES MENETRENDJE:

05.10. péntek - FTC-OSC 8-6 | Császár-Komjádi Uszoda
05.18. szombat - OSC-FTC 10-15 | Nyéki Imre Uszoda
05.22. szerda 19:00 - FTC-OSC | Császár-Komjádi Uszoda
05.25. szombat 17:00 (ha szükséges) - OSC-FTC | Nyéki Imre Uszoda
05.28. kedd 20:15 (ha szükséges) - FTC-OSC | Császár-Komjádi Uszoda

A párharc állása 2-0 a Fradinak, a döntő az egyik csapat harmadik győzelméig tart.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.