2019. október 25.
Egy lépésre a négyes döntőtől
Magabiztos előnyt szerzett a visszavágóra az FTC-Telekom férfi csapata a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Óvatosan kezdte a párharc első felvonását az FTC és az UVSE is, hiszen öt percig gól sem született, emellett pedig védekezésben is hasonlított inkább barátságos meccsre a találkozó, mintsem egy kupanegyeddöntőre, mivel ugyanennyi ideig kiállítást sem ítéltek a játékvezetők. A félidőig fej-fej mellett haladt a két csapat, a Fradinál volt az előny, míg a vendégek háromszor is egyenlítettek (1-1, 2-2, 3-3). Ezután Aaron Younger és Zalánki Gergő találatával 5-3-ra megléptünk, de a szünet előtt még közelebb zárkózott az UVSE 6-5-re. A valósághoz hozzátartozik, hogy 5-4-nél volt egy olyan lövésünk, amely után sokan kérdően néztek egymásra, hogy a kapufáról, vagy a belső vasról pattant ki a labda. A hazai kispad gólt ordított, a játékvezető azonban továbbot intett, pedig a lilák kapusa, Bisztritsányi Dávid is bólintott, hogy bent volt a labda.

Végül ez a momentum nem osztott, nem szorzott a végeredmény szempontjából, ugyanis Varga Zsolt úgy helyre rázta játékosai gondolatait a szünetben, hogy egy 7-0-s harmadik negyedet produkált a Ferencváros szép találatokkal és remek csapatjátékkal. Varga Dénes és Giannis Fountoulis is duplázott, mellettük pedig Pohl Zoltán, Vámos Márton és Jansik Szilárd is feliratkozott a gólszerzők közé (13-5). Ebben a játékrészben fejben és fizikálisan is elfáradtak Benedek Tibor tanítványai, akik a hátralévő időben azért küzdöttek, hogy ne szedjenek össze még nagyobb hátrányt a visszavágóra. Ez sikerült is nekik, de a meccset így is magabiztosan nyerte meg a címvédő 16-8-ra, amely azt jelenti, hogy az FTC nagyon közel került a továbbjutáshoz. A visszavágót szombaton rendezik a Komjádiban 18 órától.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének további eredményei:

Szolnok - Eger 11-11

Pécs - Miskolc 12-16

Budapesti Honvéd - OSC 5-14

FÉRFI BENU MAGYAR KUPA

Negyeddöntő 1. mérkőzés, 2019.10.25., péntek

FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-Telekom Waterpolo–UVSE 16-8 (2-2, 4-3, 7-0, 3-3)

Gólszerzők: Varga D. 4, Zalánki 3, Younger 2, Fountoulis 2, Sedlmayer, Pohl, Jansik Sz., Vámos, Constanin-Bicari 1-1

A visszavágót szombaton rendezik a Császár-Komjádi Sportuszodában 18 órától.

Cikkajánló

Végső búcsú Haufe Tamástól

Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

„A címvédésről álmodtunk, de a bronzot kell megnyerni.”

Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!

Nem lesz címvédés, alul maradtunk az elődöntőben

Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin