2019. május 22.
„Egyetlen lépésre vagyunk az álmainktól”
Ma este bajnok lehet az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata, ha harmadszor is sikerül legyőznie az OSC-t!

22. A Ferencváros férfi pólósai ennyi bajnoki címet szereztek a szakosztály története során. Varga Zsolt együttese jelenleg egy győzelemre van attól, hogy a tavalyi év után ismét bekerüljön a magyar vízilabda történelemkönyvébe, egyúttal közelebb zárkózzon a csúcstartó Újpesthez, amely 26 elsősséggel rendelkezik. De nem lesz könnyű dolga a mieinknek…

A 8-6-os hazai, majd a 15-10-es idegenbeli siker után sem írhatjuk le az OSC-t, melynek szívósságát játékosunk, Mezei Tamás is elismerte. Az újbudaiak ugyanis a döntő második felvonásának nagyszünetében 4-8-as hátrányban voltak, ám visszajöttek 8-9-re. „Bizonyították az első meccsen is, és most is, hogy milyen jó csapat. Többször megmutatták, hogy mekkora szívük van nekik is, és bármikor, amikor szétnyílhatott volna a meccs, ők visszakapaszkodtak. Nem lehetünk nyugodtak, de ennek ellenére remélem, hogy már tényleg csak egyetlen lépésre vagyunk az álmainktól!” – utalt ezzel arra centerünk, hogy szerda este bajnok lehet a Ferencváros, ha harmadszor is nyerni tudna az OSC ellen.

Ugyan közel van az aranyérem, de játékosaink nem gondolnak az ünneplésre. Ez talán hihetetlennek hangzik, de tényleg megpróbálnak azzal a tudattal vízbe ugrani, hogy 0-0 a párharc állása. A trófea közelségének tudata akár bénítóan is hathat egy csapatra, ráadásul tavaly már megtapasztalta a Fradi, hogy milyen 2-0-s előnyről nekifutni a harmadik meccsnek. Egy éve a Szolnok képes volt felállni és nyerni kétszer egymás után, amivel egyenlített összesítésben és kiharcolta az ötödik meccset. Biztosan sokan emlékeznek arra az összecsapásra. Fantasztikus volt a hangulat a Komjádi uszodában, ahol végül minden jól alakult és bajnoki címet ünnepelhettek férfi pólósaink.

Mi csak egyet kérünk a szurkolóktól. Töltsük meg újra a Komit! Férfi pólósaink megérdemlik, hogy telt ház előtt, igazi fradista hangulatban küzdjenek meg az aranyéremért és a címvédésért! Együtt sikerülhet!

05.28. kedd 20:15 (ha szükséges) - FTC-OSC | Császár-Komjádi Uszoda

A párharc állása 2-0 a Fradinak, a döntő az egyik csapat harmadik győzelméig tart.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.