2021. január 24.
Egygólos siker pólósainktól a Szeged otthonában
Minden erőnkre szükség volt a végig lelkes Szeged 9-8-as legyőzéséhez.

Férfi vízilabdacsapatunk három hónapja nem játszott vidéken, a mai napon a Szeged vendége volt.

Varga Zsolt csapata vélhetően utoljára szerepelt a Szegedi Sportuszodában, mivel hamarosan átadják a város új és korszerű létesítményét, a Tiszavirág Sportuszodát. Ahogy arról már mindenki értesült, csapatunk megfogyatkozva, ifjúsági játékosokkal kiegészülve volt kénytelen nekivágni a tiszai kalandnak. A felnőtt keretből mindösszesen hatan álltak Varga Zsolt rendelkezésére, Zalánki Gergő eltiltása miatt volt távol, de jövő héten már újra medencébe ugorhat.

A Szeged a tabellán mindössze a tizenharmadik pozíciót foglalja el, de a körülmények tudatában egyáltalán nem beszélhettünk lefutott meccsről.

A találkozó szegedi gólokkal indult (2-0), a mieink kicsit álmosan indítottak, egészen a második negyed harmadik percéig kellett várni az első zöld-fehér gólra, ekkor Pohl eresztett meg védhetetlen lövést. Majd nem sokkal később Szabó II Bence távolról hatalmas kapufás gólt szerzett, kiegyenlítve az állást, a félidő vége előtt egy másodperccel Sedlmayer Tamás okos megoldásával pedig a vezetést is átvettük (2-3).

A harmadik negyed gólzáporosra sikeredett, de lélektani szempontból remek időpontokban találtunk be, 4-5-nél Fekete Gergő pillanatai következtek, 21 éves játékosunk előbb egy pazar csavargólt jegyzett, majd egy időkérés után, hosszú lóbálást követően előnyből volt eredményes (4-7).

A Szabó Zoltán trenírozta szegediek azonban nem adták fel, lelkesedésük a végső pillanatig kitartott, több alkalommal is élni tudtak a mienk faultproblémáival (a hajrá előtt Pohl és Sedlmayer is kipontozódott, majd Vigvári Vendel és Szabó II is begyűjtötte a harmadik hibáját).

Ezen a napon mindkét együttes kitartásból és küzdeni akarásból is kitűnőre vizsgázott, a Fradi és a Szeged fiataljai is minden dicséretet megérdemelnek. Végül minden erőnkre szükség volt a 9-8-as sikerhez, így nem kerültünk nagyobb hátrányba az első két helyezettel szemben.

Varga Zsolt (vezetőedző): - Biztos voltam benne, hogy nehéz mérkőzés lesz Szegeden. Nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl. Kevés időnk volt felkészülni ekkora játékoshiányra, amivel szembesülnünk kellett ezen a héten. Ennek ellenére mind maradék felnőtt játékosaink, mind az utánpótlás játékosaink nagyon jól helytálltak. A mérkőzés végén egymás után kaptunk két gólt, de így is kevés gólon tartottuk a Szegedet. A rengeteg kiállítást is remekül kivédekeztük, nagyon büszke vagyok a csapatomra és mindenkinek köszönöm a hozzáállását.

Férfi vízilabda, OBI, alapszakasz, 17. forduló

Contitech Szeged Diapóló-FTC-Telekom Waterpolo 8-9 (1-0, 1-3, 3-4, 3-2)

Gólszerzőink: Fekete 3, Vigvári 2, Mezei, Sedlmayer, Szabó II B., Pohl 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.