2026. május 11.
Elhunyt egykori KEK-győztes vízilabdázónk, Haufe Tamás
Néhai játékosunk magyar bajnoki címet és Szuperkupát is nyert a Ferencvárossal.

Gyászol a Fradi család. Negyvenöt éves korában elhunyt egykori vízilabdázónk, Haufe Tamás.

Haufe Tamás 1981. április 6-án született. Az FTC-ben kezdett vízilabdázni. Egykori játékosunk, majd később edzőnk, a két éve elhunyt Wiesner Tamás egy Magyar Kupa-mérkőzésen már 1996. február 17-én - szó szerint - bedobta a mélyvízbe. Haufe Tamás akkor még nem volt 15 éves és már az első csapatban játszott. Bár nem lett azonnal stabil csapattag, de játszott az 1997-es KEK-sorozatban is, így már egész fiatalon KEK-győztesnek is mondhatta magát. Érdekesség, hogy előbb volt KEK-győztes, minthogy magyar bajnoki mérkőzést játszott volna. Utóbbiban először 1998. április 26-án volt része, onnantól kezdve erősödött bele a Fradi csapatába. Részese volt 2000. június 7-én minden idők egyik legizgalmasabb bajnoki döntőjének a BVSC ellen, amelyet többszöri hosszabbítás után nyert meg a Fradi és szerzett tíz év után újra magyar bajnoki címet. Ugyanezen év december 28-án a hazai Szuperkupát is elhódította a Fradival, ugyancsak a BVSC ellen.

Haufe Tamás 1997-ben tagja volt a Mariborban ifjúsági Európa-bajnokságot nyert magyar válogatottnak, míg 1999-ben a junior világbajnokságon ötödik volt. Egykori játékosunk 2002-ben átmeneti időre elköszönt a Ferencvárostól, de 2006. októberében három hónapra visszatért, hogy segítsen az akkor nehéz helyzetben levő csapatnak. Ezt követően Olaszországba igazolt, ahol 2007 és 2008 között az SS Lazio Nuotóban játszott, majd Franciaországba, a CN Senlis csapatához került igazolt, ott játszott, majd később edzősködött 2015-ig. Utolsó csapata a szintén francia Livry Gargan volt, amelynek játékosa és edzője is volt 2025-ig.

Haufe Tamást Isten nyugosztalja, emlékét örökké megőrizzük!

Cikkajánló

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

„A címvédésről álmodtunk, de a bronzot kell megnyerni.”

Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!

Nem lesz címvédés, alul maradtunk az elődöntőben

Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.

A női csapatunk után a férfiak is BL-döntőbe jutnának

A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Barceloneta ellen küzd meg a csütörtöki elődöntőben Máltán.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin