2019. május 10.
Előnyt szereztünk a döntőben!
Vámos, Sedlmayer és Vogel vezérletével megnyerte az FTC a bajnoki döntő első meccsét az OSC ellen.

Nagyon idegesen kezdte mindkét csapat a bajnoki döntőt, de ez érthető is volt, hiszen itt már nem pontokért ment a csata. Az OSC négyszer is a kapufát találta el, ami annak volt betudható, hogy "túlhelyezték" a lövéseket, ugyanis tartottak kapusunktól Vogel Somától, aki ezúttal is megmutatta tehetségét és hogy számíthat rá a Ferencváros. A tapogatózó játéknak 1-1-es első negyed lett az eredménye.

A második elején rögtön megszereztük a vezetést egy gyönyörű összjátékkal. Stefan Mitrovic remekül vette észre a betörő Aaron Youngert a sarokdobásnál, ausztrál klasszisunk pedig nyakán két játékossal a kapuba lőtt (2-1). Ez kellett a Fradinak, és a következő támadásból Vámos Márton bombázott Branislav Mitrovic hálójába (3-1). Megzavarodtak az újbudaiak, ami jól megmutatkozott Erdélyi Balázs ötméteresénél, hiszen az OSC játékosa a kapuba talált, de már négy méteren volt, ezért érvénytelenítették a gólt. A sors fintora, hogy néhány perccel később újabb esélyt kapott Erdélyi, ezt a büntetőt pedig már szabályosan végezte el (3-2). Varga Dénes eltiltása miatt Vámos vette át a csapatkapitányi feladatokat és, mint kiderült, vezér szerepét is, hiszen újabb fantasztikus gólt szerzett (4-2). Ezt az előnyünket azonban nem tudtuk megtartani a szünetig (4-3).

Sajnos lendületben maradt az OSC és szorossá vált a találkozó köszönhetően annak, hogy két Sedlmayer-kapufával nyitottuk a harmadik negyedet, a vendégek pedig kihasználva ezt egyenlítettek 4-2-ről 4-4-re, majd 5-5-nél is. Érett a fordítás is, de Vámos Márton újra a kapuba vágta a labdát a legjobb pillanatban! A negyed utolsó másodperceiben!

6-5-ös FTC vezetésről indult a negyedik játékrész, ahol négy percig egyik csapat sem tudott a kapuba találni. Ha nem is meccslabdája, de meg volt a lehetősége az OSC-nek az egyenlítésre, de Hárai Balázs próbálkozásánál megállt a labda a gólvonalon. Ezek után jöttek Vogel Soma percei, aki kivédte a vendégek szemét, elől pedig Sedlmayer Tamás eldöntötte a mérkőzést két góllal (8-5). A vége 8-6-os Ferencváros győzelem lett, így 1-0-ra vezetünk a három sikerig tartó bajnoki döntőben.

Jövő hét kedden Moszkvába utazik a Fradi, ahol már tét nélküli meccset játszik a Bajnokok Ligája utolsó csoportkörében, majd május 18-án az OSC otthonában folytatódik a finálé.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Döntő 1. mérkőzés, 2019.05.10. péntek

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO - A-HÍD OSC ÚJBUDA 8-6 (1-1, 3-2, 2-2, 2-1)

Gólszerzőink: Vámos 3, Sedlmayer 2, Kállay, Younger, Jaksic 1-1

A párharc állása 1-0 a Fradinak, a döntő az egyik csapat harmadik győzelméig tart.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.