2021. március 21.
Elveszítettük a döntőt, de remek csapatunk van!
Az FTC-Telekom Waterpolo 10-13-as vereséget szenvedett a Komjádi Kupa döntőjében az UVSE együttesétől.

A Budapesti Honvéd szombati 7-4-es legyőzése után, a Vasas csapatán 17-10-re átgyalogló UVSE volt az FTC-Telekom ellenfele a vasárnapi döntőben. Nyéki Balázs csapata hatalmasat küzdve egyenlíteni tudott három gólos hátrányból, de megfordítani nem volt ereje a mérkőzést az esélyesebb újpesti csapat ellen, így 10-13-as vereségével második helyen végzett a 2021-es Komjádi Béla Kupában.

Nagyon beragadt a kezdésnél az FTC, Szabó Bence szerezte az első gólunkat 0-3-nál a negyed vége előtt egy perccel. A csapatkapitányunk, Nyíri Balázs hozta el a labdát a második ráúszásnál és Vigvári Vendel szépített, de öccse Vigvári Vince úja két gólosra módosított az állást (2-4) és Bencz Rolf találata után újra három volt az UVSE előnye. A szűk öt perces gólcsend után elkezdte a felzárkózást a Fradi. Spitz Márk után Szabó II. Bence volt eredményes és egyetlen gól volt a hátrányunk a félidőben (4-5).

A harmadik negyed első támadásából sikerült egyenlítenünk Szabó második találatával, de a vezetést nem tudtuk magunkhoz ragadni, ami minden bizonnyal megnyugtatta volna csapatunkat. Vigvári góljával másodjára is egyenlítettünk (6-6), de a mérkőzésen ezidáig nem látott fokozatba kapcsoltak a lilák és Belényesi Dávid ötméterese után már öttel lépőtek el tőlünk a harmadiak játékrész zárásaként (6-11).

Jól kezdődött a mérkőzés utolsó nyolc perce. A ráúszásnál jogosulatlan játék miatt Vigvári lőhetett ötméterest, melyet természetesen gólra váltott és felébresztette a reményt, hogy újra fel tudunk zárkózni. Az UVSE azonban nem adott esélyt és Fekete Gergő kiállítása után ismét betaláltak (7-12). Vigvári öt találattal fejezte be a mérkőzést és három gólt lőtt a záró negyedben, utolsó találata sajnos csak a kozmetikázásra volt elég. Utolsóként Nyíri vette be az ellenfél kapuját és módosította kétszámjegyűre góljaink számát. Nem sikerült megnyernünk a kupát, három gólos 10-13-as vereséget szenvedtünk.

Büszkék lehetünk fiatal csapatunkra, akik szinte teljesen az ifjúsági kerettel versenyeztek a kiírásban és így is a döntőig menetelve bizonyították tehetségüket. A sorozat legjobb kapusának járó Bródy György vándordíjat a ferencvárosi Gyapjas Brendon vehette át.

Komjádi Kupa
2021.03.21.
Császár-Komjádi Sportuszoda

Döntő:
FTC-Telekom–UVSE 10-13 (1-3, 3-2, 2-6, 4-2)
Gólszerzőink: Vigvári 5, Szabó 2, Szabó II., Nyíri, Spitz 1-1

A harmadik helyért:
Budapesti Honvéd–Vasas 17-15 (1-2, 3-2, 3-4, 5-4, 5-3)

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.