2020. december 11.
Az OSC elvitte a három pontot a Népligetből
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata 16-12-es vereséget szenvedett a fővárosi riválistól.

Az FTC-Telekom Waterolo férfi vízilabdacsapatának az egész szezont befolyásoló időszak kezdődik a következő néhány napban. Kezdésnek az OSC elleni bajnoki rangadó várt Varga Zsolt csapatára.

Fontos visszatérőnk is akadt, ugyanis Vámos Márton is harcra kész volt, ami balkezes poszton jócskán szélesítette Varga Zsolt lehetőségeit. A győzelem reményében vágtunk neki a mérkőzésnek az amúgy ősszel magabiztosnak tűnő, a forduló előtt a tabella harmadik helyét elfoglaló OSC ellen. A 23 fős, friss válogatott kerettagok közül tizennégy játékos (Fradi: 8, OSC: 6) szerepelt a mai rangadón, ami színvonalas és izgalmas mérkőzést ígért.

A mérkőzést Zalánki Gergő pontos lövésével nyitotta csapatunk, azonban azzal nem számoltunk, hogy erre három góllal válaszol a meccs ezen szakaszában centerposzton operáló OSC. Vámos Márton pazar megmozdulásával zárkóztunk, de sajnos innentől kezdve szinte csak futottunk az eredmény után. Az első negyed végén az OSC vezetett 5-2-re.

A folytatás sem azt hozta, amire számítottunk. A vendégek jó százalékkal értékesítették az előnyöket, ráadásul a legkritikusabb, akár a mérkőzés végeredményét befolyásoló szituációkban a mi oldalunkon nem volt meg a kellő összpontosítás és bár 2-2-re hoztuk a negyedet, továbbra is a vendégek vezettek.

A nagyszünet után sem Varga Dénesék szája íze szerint alakult a mérkőzés, mindkét oldalon több kiállítást is befújtak a játékvezetők. Varga Zsolt dolgát jócskán megnehezítette, hogy több játékosunk is hamar a kipontozódás szélére jutott. A vendégek 12-7-re is elhúztak és bár Vámos révén volt válaszunk, a záró játékrészt 13-8-as hátrányból kezdtük.

Az utolsó negyedben az OSC megtartotta az előnyét, szinte minden akció során kijátszotta a támadóidőt, így nem nyílt esélyünk a kapaszkodásra. A végső dudaszó előtt nemsokkal Zalánki Gergő és Várnai Kristóf kakaskodását 4-4 perc pároskiállítással szankcionálták a játékvezetők, a szabályok értelmében így mindkét játékos automatikusan távol marad a következő bajnokitól. Bár ezt a nyolc percet megnyertük, csupán egy góllal sikerült közelebb kerülnünk, így az OSC végül 16-12-re nyert a Népligetben.

Az FTC-Telekom jövő keddtől csütörtökig a Duna Arénában játszik a Bajnokok Ligája csoportkörében.

FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
FTC-MVM Népligeit Sportközpont
FTC-Telekom Waterpolo–OSC 12-16 (2-5, 2-2, 4-6, 4-3)
Gólszerzőink:  Vígvári 3, Zalánki, Vámos, Jaksic 2-2, Constantin-Bicari, Varga D. 1-1.

Cikkajánló

Megszereztük az alapszakasz elsőséget

18-9-es győzelmet arattak férfi pólósaink Szolnokon a bajnoki alapszakasz utolsó előtti fordulójában.

A Szolnok ellen indul a nagy menet

Az FTC-Telekom férfi pólósai a Szolnok, majd a Vasas elleni idegenbeli bajnokival készülnek a Reccóra.

Indul a jegyértékesítés a tavaszi BL-rangadókra

Március 4-én ismét találkozik a Komjádiban a világ két legjobb vízilabdacsapata, az FTC és a Pro Recco.

Nyéki: „Jót tesz a vízilabdának az FTC-Recco párosítás”

Sorsoltak a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, ahol olasz, horvát és német csapatokkal találkozunk.

Újabb Fradi-Pro Recco csata – sorsoltak a BL-ben

A négyes döntőbe jutásért a Pro Reccóval, a Mladosttal és a Hannoverrel kell megküzdenie férfi pólósainknak.

Három kapott gól – szezoncsúcs az OSC otthonában

Kiütéses, 21-3-as győzelmet aratott az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a bajnokságban.

Kotor után Újbudán vendégeskednek férfi pólósaink

A Bajnokok Ligájában aratott tízgólos siker után a Semmelweis OSC-vel játszik Nyéki Balázs csapata.

Tízgólos győzelemmel szereztük meg a csoportelsőséget

Gólgazdag meccsen, 25-15-re nyertek a BL-ben férfi vízilabdázóink a Primorac Kotor otthonában.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin