2020. december 11.
Az OSC elvitte a három pontot a Népligetből
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata 16-12-es vereséget szenvedett a fővárosi riválistól.

Az FTC-Telekom Waterolo férfi vízilabdacsapatának az egész szezont befolyásoló időszak kezdődik a következő néhány napban. Kezdésnek az OSC elleni bajnoki rangadó várt Varga Zsolt csapatára.

Fontos visszatérőnk is akadt, ugyanis Vámos Márton is harcra kész volt, ami balkezes poszton jócskán szélesítette Varga Zsolt lehetőségeit. A győzelem reményében vágtunk neki a mérkőzésnek az amúgy ősszel magabiztosnak tűnő, a forduló előtt a tabella harmadik helyét elfoglaló OSC ellen. A 23 fős, friss válogatott kerettagok közül tizennégy játékos (Fradi: 8, OSC: 6) szerepelt a mai rangadón, ami színvonalas és izgalmas mérkőzést ígért.

A mérkőzést Zalánki Gergő pontos lövésével nyitotta csapatunk, azonban azzal nem számoltunk, hogy erre három góllal válaszol a meccs ezen szakaszában centerposzton operáló OSC. Vámos Márton pazar megmozdulásával zárkóztunk, de sajnos innentől kezdve szinte csak futottunk az eredmény után. Az első negyed végén az OSC vezetett 5-2-re.

A folytatás sem azt hozta, amire számítottunk. A vendégek jó százalékkal értékesítették az előnyöket, ráadásul a legkritikusabb, akár a mérkőzés végeredményét befolyásoló szituációkban a mi oldalunkon nem volt meg a kellő összpontosítás és bár 2-2-re hoztuk a negyedet, továbbra is a vendégek vezettek.

A nagyszünet után sem Varga Dénesék szája íze szerint alakult a mérkőzés, mindkét oldalon több kiállítást is befújtak a játékvezetők. Varga Zsolt dolgát jócskán megnehezítette, hogy több játékosunk is hamar a kipontozódás szélére jutott. A vendégek 12-7-re is elhúztak és bár Vámos révén volt válaszunk, a záró játékrészt 13-8-as hátrányból kezdtük.

Az utolsó negyedben az OSC megtartotta az előnyét, szinte minden akció során kijátszotta a támadóidőt, így nem nyílt esélyünk a kapaszkodásra. A végső dudaszó előtt nemsokkal Zalánki Gergő és Várnai Kristóf kakaskodását 4-4 perc pároskiállítással szankcionálták a játékvezetők, a szabályok értelmében így mindkét játékos automatikusan távol marad a következő bajnokitól. Bár ezt a nyolc percet megnyertük, csupán egy góllal sikerült közelebb kerülnünk, így az OSC végül 16-12-re nyert a Népligetben.

Az FTC-Telekom jövő keddtől csütörtökig a Duna Arénában játszik a Bajnokok Ligája csoportkörében.

FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
FTC-MVM Népligeit Sportközpont
FTC-Telekom Waterpolo–OSC 12-16 (2-5, 2-2, 4-6, 4-3)
Gólszerzőink:  Vígvári 3, Zalánki, Vámos, Jaksic 2-2, Constantin-Bicari, Varga D. 1-1.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.