2023. április 12.
Esélyt sem adtunk a Vasasnak
Az FTC-Telekom 15-9–re nyert és szezonbeli harmadik sikerét aratta a Vasas ellen.

Düh és elvesztett pontok – ilyen érzések kavarogtak Varga Zsoltban és férfi csapatunkban a legutóbbi két mérkőzés után, hiszen az utolsó pillanatban csúszott ki a győzelem a kezünkből a Jug Dubrovnik és az OSC elleni rangadón is, amely egyaránt döntetlennel ért véget. Érezhetően maradt tüske játékosainkban, akik ennek megfelelően kíméletlenül beleálltak a Vasas elleni idegenbeli mérkőzésbe.

Fél perc sem telt el és Vogel Soma a felsőlécre bűvölte Ivan Nagajev ötméteresét, az ellentámadásból pedig Vigvári Vendel bombázott a kapuba megadva a kezdő lökést. Ezt követően ugyanis Nagy Ádám, Varga Dénes, majd megint Nagy volt eredményes, miközben hátul makulátlanul védekezett az FTC, amely így négy perc után már 4-0-ra vezetett. A hazaiak a negyed végén törték meg hosszan tartó gólcsendjüket, a játékrész pedig 5-2-es Fradi előnnyel zárult.

A Jug és az OSC elleni meccset betegség miatt kihagyó Jansik Szilárd visszatért és egy gyönyörű gólpasszal jelentkezett. Szili lövés helyett élesen középre adta, csapatkapitányunk pedig a védők szorításában pöckölt bele a labdába, amely jóformán “begurult” a kapuba (2-6). Jött ugyan egy Vasas-találat, de erre hárommal válaszoltunk Varga, Nagy és Argiropulosz révén, így már 9-3 volt a javunkra a nagyszünetben.

A lényegi kérdés, ha a rangadó elején még nem is, de a mérkőzés felére eldőlt, hiszen a fordulás után sem tudott változást hozni a találkozó menetébe és csapata játékába korábbi BL-győztes centerünk, Szlobodan Nikics. A harmadik játékrész elején görög klasszisunk ugyan büntetőt rontott és a védelem is kiengedett, de a piros-kékek nem tudtak zárkózni, hiszen elől továbbra is gólerősen játszottunk. Jansik, Ubovics, Merkulov és Német Toni is feliratkozott a gólszerzők közé, utóbbi a hajrában duplázni tudott. A Magyar Kupa-elődöntőben 13-9-re, a hazai bajnokin 10-5-re, ezúttal pedig 15-9-re sikerült nyerni a Vasas ellen, amellyel akár a bajnokság elődöntőjében is találkozhatunk. Ha így lesz, akkor az alapszakaszban aratott két siker miatt 6-0-s előnnyel kezdjük az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharcot.

A következő meccsre pedig nem kell sokat várni, hiszen csütörtök este 20 órától már a Népligetben ugrik medencébe a Ferencváros, amely a Pécs együttesét fogadja, egy újabb győzelemmel pedig bebiztosítaná alapszakasz-elsőségét.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 23. forduló, 2023.04.12.

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

A-HÍD VASASPLAKET – FTC-TELEKOM WATERPOLO 9-15 (2-5, 1-4, 2-2, 4-4)

Góllövőink: Varga D. 5, Nagy 3, Német 2, Jansik, Argiropulosz, Vigvári, Ubovics, Merkulov 1-1

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.