2022. július 9.
Nincs megállás! Itt a pólósok Eb-menetrendje
Női válogatottunk augusztus 27-én Görögország, a férfiak 29-én Szlovénia ellen kezdik a csoportküzdelmeket.

Húsz nappal a kezdés előtt nyilvánosságra hozták az augusztus 27-szeptember 10. között Horvátországban megrendezésre kerülő vízilabda Európa-bajnokság menetrendjét.

A csoportkör 27-én kezdődik, a nők az első és a második napon is játszanak az A-csoportban, ráadásul nem is akármilyen meccseket; a friss világbajnoki ezüstérmes csapat a papíron legnehezebb ellenfelekkel kezd, Görögországgal (vb 7.) és az elődöntőben alig egy hete legyőzött Hollnadiával (vb 3.). Az urak 29-én játsszák első meccsüket a D-csoportban, Szlovénia ellen, a csoport első helyéről valószínűleg a második forduló, vagyis a szerbek elleni meccs fog dönteni.

A nőknél két hatos csoport van, a csoportkör után az első négy helyezett keresztbejátszik a negyeddöntőben. A férfiaknál 16 csapat verseng, négy négyes csoportban, az első hely automatikus negyeddöntős pozíciót és egy extra pihenőnapot jelent. Fontos eltérés a lebonyolításban a világbajnoksághoz képest, hogy 15 játékost lehet nevezni a tornára, és 13 játékost a mérkőzésekre. A rajtlistát tehát meccsről meccsre lehet változtatni, nem ugyannanak a keretnek kell lejátszania minden mérkőzést.

A szövetségi kapitányok később hirdetik ki a Splitbe utazó 15 játékost.

Európa-bajnokság

A magyar válogatottak csoportmérkőzései

Nők
2022.08.27., 20.30: Magyarország-Görögország
2022.08.28., 19.00: Hollandia-Magyarország
2022.08.30., 11.30: Magyarország-Németország
2022.09.01., 17.30: Horvátország-Magyarország
2022.09.03., 10.00: Magyarország-Románia

Férfiak
2022.08.29., 14.00: Magyarország-Szlovénia
2022.08.31., 19.00: Szerbia-Magyarország
2022.09.02., 09.00: Magyarország-Izrael

Az egyenes kieséses szakasz párosításait és a mérkőzések időpontjait a csoportban elért helyezések alapján tesszük közzé.

Cikkajánló

Nyéki Balázs: „Ez a sport része, fel kell állni belőle”

Vezetőedzőnk higgadtan értékelte a Brescia ellen elveszített BL-találkozót - VIDEÓ!

Közel négy év után kikaptunk a Komjádiban

Megszakadt az FTC nagy sorozata, miután ötméterespárbajban alulmaradt a Bresciával szemben a BL-ben.

Tökéletes évet zárhatunk a Brescia ellen

A csoportelsőséget is megszerezhetik a Bajnokok Ligájában férfi pólósaink az év utolsó mérkőzésén.

Megnyertük a veretlenek csatáját

Jól hangoltunk a Brescia elleni évzáróra, és a BVSC 16-7-es legyőzésével megőriztük a tabella első helyét.

2025 utolsó bajnokijára készülünk

A december 2-i évzáró FTC-Brescia BL-rangadó előtt még a BVSC-t fogadják férfi pólósaink.

Nagyszerű győzelemmel őriztük meg hibátlan mérlegünket

A kupadöntőhöz képest jóval simábban, 16-9-re nyertek férfi pólósaink a Honvéd ellen a bajnokságban.

Bombaerős második félidővel győztük le az Egert

7-7 után egy 10-1-es rohammal bedarálták riválisukat női pólósaink a bajnokságban, és őrzik első helyüket.

Dupla bajnoki rangadó a Komjádiban

November 22-én egymás után játszanak pólósaink: a nők az Egert, a férfiak a Honvédot fogadják.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin