2019. november 2.
EURÓPAI SZUPERKUPA-GYŐZTES A FERENCVÁROS!
Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata története során negyedszer hódította el az Európai Szuperkupát!

Bajnokok Ligája-címvédő férfi vízilabdacsapatunk az Euro Kupa-győztes Marseille-jel nézett szembe az Európai Szuperkupáért. Az FTC-Telekom címvédőként negyedik sikerére készült a francia klubvízilabda történetének első európai kupáját megnyerő Marseille ellen.

A 4. percben Younger szerezte meg a vezetést, majd Camarasa és Durdic révén fordítottak a franciák, végül Fountoulis egalizált. A második negyedben a Marseille 5-2-re elhúzott, Zalánki kétszer, Jansik és Jaksic egyszer-egyszer volt eredményes, így 8-4 volt a félidőben.

A harmadik játékrészben kétszer is feljöttünk egygólos különbségre: Zalánki, Varga, Jaksic és Constantin-Bicari gólja is kellett ahhoz, hogy 9-8-ról várhassuk az utolsó negyedet.

Az egyenlítés kétszer is sikerült Varga és Constantin-Bicari jóvoltából, majd Younger találatával már mi vezettünk 11-10-re! Ezt követően Fountoulis újabb három gólt dobott, a franciák pedig egy szépítőtalálatot szereztek.

Az FTC-Telekom tehát 14-11-re legyőzte a Marseille-t, és megvédte címét az Európai Szuperkupában!

EURÓPAI SZUPERKUPA

2019. november 2. Franciaország, Marseille

FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille 14-11 (2-2, 2-6, 4-1, 6-2)
Gólszerzők: Fountoulis 5, Younger 3, Zalánki, Varga Dénes 2-2, Constantin-Bicari, Jaksic 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.