2019. március 9.
Ez kemény munka volt!
A szezon egyik legnehezebb meccsét nyerte meg egy góllal az FTC-Telekom férfi vízilabda-csapata Miskolcon.

A találkozó előtt nem lehetett megjósolni, hogy mi vár majd ránk Miskolcon, hiszen a tavalyi szezonban nagyon megszenvedtünk a borsodiak ellen, míg a novemberi Magyar Kupa döntőben esélyt sem adtunk nekik és 10-4-re győztünk. Arra azonban számított az FTC-Telekom férfi vízilabda-csapata, hogy a Miskolc nagyon felszívja magát hazai közönsége előtt.

Olyannyira így lett, hogy a második negyed elején még a hazaiak vezettek 2-1-re, és több mint 11 percnek kellett eltelnie, hogy nálunk legyen az irányítás. Kállay Márk és Aaron Younger góljával fordítottunk (2-3), majd Pohl Zoltán távoli bombájával 4-2-re megléptünk. Nem sokáig tartott ki azonban az előnyünk, hiszen a szünet előtt három másodperccel Alex Bowen egyenlített 5-5-re.

A fordulás után folytatódott a kemény csata, hiszen a Miskolc visszavette a vezetést 6-5-nél. Nagyon kellettek a gólok és meg is villantak klasszisaink. 7-6-os hátrány után szebbnél szebb akciókat vezetett a Fradi, amely Vámos Márton duplájával, valamint Kállay Márk, Aaron Younger és Varga Dénes találatával négy és fél perc alatt lőtt sorozatban öt gólt, ezzel 11-7-re elhúztunk.

A Miskolc még ekkor sem tört meg és mindent megtett azért, hogy a hátralévő időben (6 perc 45 másodperc) ledolgozza hátrányát. Ez majdnem sikerült is, ám Vámos Márton 12-10-nél eldöntötte a meccset. A hazaiak feljöttek még egy gólra, ám a Ferencváros végül 12-11-re megnyerte a felsőházi rangadót és nagyon fontos három ponttal gazdagodott.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 3. forduló, 2019.03.09., szombat 19:45

Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda

PannErgy-MVLC-Miskolc – FTC-Telekom Waterpolo 11-12 (1-1, 4-4, 2-4, 4-3)

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.