2019. március 14.
Ez lesz a legfontosabb
A BL-továbbjutás szempontjából rendkívül fontos rangadó vár az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapatára.

Ha van csapat, melynek taktikai variációit álmából felkelte is tudja a Varga Zsolt-Nyéki Balázs edződuó, az-az Eger együttese, hiszen a Fradi férfi vízilabdacsapata már ötször találkozott riválisával az idei szezonban. A szakmai stáb eredményes felkészülését hűen tükrözi, hogy az eddigi összes meccsen hibátlan maradt a Ferencváros. A magyar bajnokságban 13-8-ra nyertünk otthon, legutóbb pedig Egerből hoztuk el a három pontot 9-5 után. Ősszel a Magyar Kupa negyeddöntőjében kettős sikerrel léptünk tovább (12-9, 15-8), míg a Bajnokok Ligájában 16-9-re győztünk a Komjádiban december közepén.

Az eredmények alapján azt lehet megállapítani, hogy magabiztosan nyertünk mindannyiszor, ám a legutolsó meccsen a negyedik negyed elején még csak egy góllal vezettünk idegenben és egy nagy rohamnak köszönhetően győztünk 9-5-re. Az a találkozó is megmutatta, hogy óvatosnak kell lennünk, hiszen Egerben a hazaiak kapusa, Valics Bence remek napot fogott ki, több védéssel is meccsben tartotta csapatát.

Március 15-én, péntek este jön az idei hatodik mérkőzés, mely hatalmas jelentőséggel bír. Jelenleg ugyanis a még Bajnokok Ligája Nyolcas Döntőt érő negyedik helyen áll az FTC csoportjában, míg az Eger az ötödik négy ponttal lemaradva tőlünk. Egy esetleges sikerrel hét pontra növelhetnénk az előnyünket, ami négy fordulóval a vége előtt még nem elég ahhoz, hogy bebiztosítsuk a helyünket a Final8-be, de lélektanilag óriási különbséget jelenthet csapatunknak. Egri győzelem esetén viszont egy pontra olvadna a különbség. Ezért lesz ez a legfontosabb meccsünk.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 10. forduló, 2019.03.15., péntek 18:30

ZF-Eger – FTC-Telekom Waterpolo

Tv közvetítés: M4 Sport

Európa-bajnoki bronzérmesek!

Négy Fradistával a soraiban bronzérmet nyert a magyar válogatott az U17-es fiú vízilabda Európa-bajnokságon.

Végső búcsú Ambrus Miklóstól

A 87 éves korában elhunyt olimpiai bajnok vízilabdázónkat szeptember 2-án helyezik végső nyugalomra.

Sorsoltak az OB I-ben, a fiúk Szegeden kezdenek

Kisorsolták a női és a férfi vízilabda OB I csoportjait, menetrendjét, valamint az MK első körének beosztását.

Magabiztos győzelem az Eb-nyitányon

Az U17-es magyar vízilabda-válogatott nagy arányú győzelmet aratott az Európa-bajnokság első meccsén.

Indul a bérletértékesítés!

Augusztus 14-től megvásárolható az FTC Vízilabda szezonbérlete, amely ajándékokat is tartalmaz.

Aranyéremért utaznak az Eb-re

Négy ferencvárosi játékossal kezdi meg szereplését vasárnap a magyar válogatott az U17-es Európa-bajnokságon.