2019. március 14.
Ez lesz a legfontosabb
A BL-továbbjutás szempontjából rendkívül fontos rangadó vár az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapatára.

Ha van csapat, melynek taktikai variációit álmából felkelte is tudja a Varga Zsolt-Nyéki Balázs edződuó, az-az Eger együttese, hiszen a Fradi férfi vízilabdacsapata már ötször találkozott riválisával az idei szezonban. A szakmai stáb eredményes felkészülését hűen tükrözi, hogy az eddigi összes meccsen hibátlan maradt a Ferencváros. A magyar bajnokságban 13-8-ra nyertünk otthon, legutóbb pedig Egerből hoztuk el a három pontot 9-5 után. Ősszel a Magyar Kupa negyeddöntőjében kettős sikerrel léptünk tovább (12-9, 15-8), míg a Bajnokok Ligájában 16-9-re győztünk a Komjádiban december közepén.

Az eredmények alapján azt lehet megállapítani, hogy magabiztosan nyertünk mindannyiszor, ám a legutolsó meccsen a negyedik negyed elején még csak egy góllal vezettünk idegenben és egy nagy rohamnak köszönhetően győztünk 9-5-re. Az a találkozó is megmutatta, hogy óvatosnak kell lennünk, hiszen Egerben a hazaiak kapusa, Valics Bence remek napot fogott ki, több védéssel is meccsben tartotta csapatát.

Március 15-én, péntek este jön az idei hatodik mérkőzés, mely hatalmas jelentőséggel bír. Jelenleg ugyanis a még Bajnokok Ligája Nyolcas Döntőt érő negyedik helyen áll az FTC csoportjában, míg az Eger az ötödik négy ponttal lemaradva tőlünk. Egy esetleges sikerrel hét pontra növelhetnénk az előnyünket, ami négy fordulóval a vége előtt még nem elég ahhoz, hogy bebiztosítsuk a helyünket a Final8-be, de lélektanilag óriási különbséget jelenthet csapatunknak. Egri győzelem esetén viszont egy pontra olvadna a különbség. Ezért lesz ez a legfontosabb meccsünk.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 10. forduló, 2019.03.15., péntek 18:30

ZF-Eger – FTC-Telekom Waterpolo

Tv közvetítés: M4 Sport

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.