Elérkezett a klubvízilabda csúcsmeccse: az FTC-Telekom–Pro Recco összecsapás. Először rajtunk volt a sor, hogy a 15–14-re megnyert Szuperkupa-döntő után fogadjuk riválisunkat a teltházas Komjádiban a negyeddöntős csoportkörben.
RÉMÁLOM, 0–5
Úgy indult a mérkőzés, ahogyan senki sem várta: sorra a kapufán csattantak lövéseink, a védekezésünket pedig ki nem kényszerített hibák jellemezték, amit könyörtelenül megbosszultak a Pro Recco klasszisai. Ötször is bevették az egyébként bravúrokkal védő Vogel Soma kapuját, így az első negyed végére behozhatatlannak tűnő, 5–0-s hátrányba kerültünk.
FEL A LEHETETLENRE!
Nyéki Balázst és csapatát nem olyan fából faragták, hogy csak úgy feladják, segítségükre pedig a hihetetlen hangulatot teremtő szurkolótábor volt. Mandics, Vámos és Varga góljaival el is kezdtük a felzárkózást, így a nagyszünetre már csak 7–3-as hátrányban mentünk.
A fiúk mindent kitettek a vízbe, ám az első negyedben összeszedett hátrány túl soknak bizonyult, és nem sikerült visszazárkóznunk. Az olaszok kontrollálták az összecsapást, és végül megérdemelten 13-9-re győztek. Nincs idő csüggedni Manherczéknek, hiszen március 25-én Hannoverbe utaznak, hogy a Waspo Hannover ellen javítsanak, és április 21-én még a Recconak is visszavághatunk.
FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Negyeddöntős csoportkör, 1. forduló – 2026. március 4., szerda 20:30
Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-TELEKOM (magyar) – PRO RECCO (olasz) 9-13 (0-5, 3-2, 3-3, 3-3)
Gólszerzőink: Di Somma 2, Mandics 2, Vámos 2, Argiropulosz, Varga, Vigvári 1-1
BL-címvédő férfi vízilabda-csapatunk 13–9-re kikapott az olasz Pro Reccótól a negyeddöntős csoportkörben.
Jansik Szilárd és Lakatos Csongor egy extrém pilates órán vett részt - VIDEÓ!
2028-ig írt alá BL-címvédő csapatunk magyar magja - Fekete, Jansik, Manhercz, Molnár, Vámos, Vigvári, Vismeg.
15-9-es Vasas elleni győzelemmel készülhetnek férfi pólósaink a Pro Recco elleni szuperrangadóra.
Férfi vízilabdacsapatunk eddigi egyetlen legyőzőjét látta vendégül a Vasas és a Recco elleni meccsek előtt.
18-9-es győzelmet arattak férfi pólósaink Szolnokon a bajnoki alapszakasz utolsó előtti fordulójában.
Az FTC-Telekom férfi pólósai a Szolnok, majd a Vasas elleni idegenbeli bajnokival készülnek a Reccóra.
Március 4-én ismét találkozik a Komjádiban a világ két legjobb vízilabdacsapata, az FTC és a Pro Recco.