2022. október 2.
Ezüstérem Belgrádból
A szépségdíjas gólok ellenére nem a mi napunk volt, a házigazda Novi Beográd megérdemelten nyert.

Közel félezer ember látogatott ki vasárnap délben a Novi Beográd uszodájába, hogy drukkoljon a tavalyi BL-ezüstérmes csapatnak, amely elképesztően megerősödött.

Zsivko Gocsics csapata kimondva-kimondatalnul arra készül, hogy minden versenysorozatot, amelyben elindul, megnyerjen. A Fradi céljai is hasonlóak, így a két formálódó alakulat összecsapása igazi csemegének ígérkezett.

Remekül kezdtük a meccset, két-két puhatolózó támadás után Vigvári Vendel lepte meg egy laza fej fölé elengedett lövéssel a kapust, majd Fekete Gergőre jött ki a befejezés emberelőnyben, és Luca Damonte is beköszönt egy szépségdíjas ejtéssel. Közte egy fórt be tudott lőni a Belgrád, így 3-1 volt ide. Ekkor rázta meg magát a Novi, egy támadásban és egy emberhátrányban vétett pontatlanságot kihasználva egyenlített (3-3).

Ennek elején Varga Dénes csuklózta át a zónát, ezzel ismét nálunk volt az előny. Semmi jel nem utalt arra, hogy ezt követően kicsúszik a lábunk alól a talaj, de a Belgrád kegyetlenül kihasznált minden hibát, amit akár támadásban, akár védekezésben ejtettünk, és egy 7-0-ás rohammal gyakorlatilag eldöntötte a találkozót.

A félidő előtt időkérés utáni emberelőnyben adogathattak a 10-4-es vezetésért, ez „csak” a harmadik negyed elején jött össze. A közel egynegyedes gólcsendünket Vigvári tudta megtörni, ettől a játék hullámzása megtorpant, de közelebb férkőzni nem nagyon tudtunk a házigazdához.

A harmadik játékrész végén Vigvári vágott be egy figura nélküli fórt, a negyedik negyed elején Varga Dénes átlövése nyomán hördült fel a lelátó: „Váo!”. Ezt követően Szakonyi Dániel ziccert fogott, majd ebből Nemanja Ubovics kiharcolt egy emberelőnyt, öt perccel a vége előtt labdánk volt a mínusz háromhoz. Sajnos a fórt nem sikerült belőni, sőt, ebből jöttek el kettő a háromban, és lezárták a mérkőzést (14-9).

Összességében nem sikerült ledolgozni a második negyedben összeszedett hátrányt, erről, és a hétvégéről Varga Zsolt vezetőedző így vélekedett:

- Nem játszottunk jól az egész torna során, talán a döntő első negyede közelített ahhoz a játékhoz, amit szeretnék látni. Alig egy hetet készültünk együtt, bár azt gondolom, a Novi Beográd sem tudott sokkal többet együtt dolgozni, tehát ez csak részben felmentés. Most kaptunk egy remek visszajelzést arról, miben kell fejlődnünk, a hétvége alapján azt mondanám, mindenben. Különböző állapotban vannak a játékosok, újra kell installálnunk a játékunkat erre az új keretre, ezen fogunk dolgozni.

Vlaho Orlics emléktorna, Belgrád
2022.10.02., vasárnap, döntő
Novi Beográd – FTC-Telekom 16-11 (3-3, 6-1, 4-4, 3-3)

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.