Mennyiségben és minőségben sem lehetett panasza senkinek a Komjádiban rendezett meccssorozatunkra, amely most az első idénybeli Bajnokok Ligája-győzelmünket hozta!
Mert ugyan Gábor Lőrinc és Német Toni ezúttal sem volt még bevethető, de arra a védekezésre lehetett alapozni, amit a csapat a BVSC és az OSC ellen 7–6-ra megnyert bajnokikon elővezetett. Persze most a nagyszünetre meglett ugyanez a kapott gólmennyiség, viszont jobban is szórták a kiállításokat mindkét végen, Pohl Zoltánnak öt perc alatt kiosztottak kettőt.
Ennek dacára az első negyedben a mieink lépdeltek előrébb, a második elején pedig hiába vette át a vezetést a Belgrád, a mi szerb légiósunk, Nemanja Ubovic hirtelen nagy formába lendült, és nemcsak a fórokat szállította, hanem a gólokat is.
Mindezek után a nagyszünet 7–6-nál érte a feleket, majd a vendégcsapatból is meglett az első kipontozott, azaz haladtunk a forró végjáték felé.
Ennek szerencsére kétgólos előnnyel mehettünk neki, mert a harmadik szünet előtt Fekete Gergő találatával ismét kettővel vezettünk, Ubovic negyed gólja pedig konzerválta e különbséget az utolsó felvonásra.
Ekkor meglepetésre elfogytak a gólok, a nagy fel-le úszkálás és az eloszló kiállítások dacára gól egészen az utolsó fél percig nem esett, és habár ezt mi kaptuk, a 11–10-es állás 23 másodperccel a vége előtt azt jelentette, hogy csak le kell nyelni a labdát, és meglesz a három pont!
Így is lett, a fiúk a négygólos Ubovic és a triplázó Vámos találataira, valamint a harcos és lelkes védekezésre meg Vogel Soma 61.5 százalékos védési hatékonyságára építve megszerezték az első győzelmüket a BL-kiírásban, nem mellesleg a szezonban továbbra is veretlenek.
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
FTC-Telekom Waterpolo–Novi Beograd (szerb) 11–10 (3–3, 4–3, 4–3, 0–1)
Gólok: Ubovic 4, Vámos 3, Merkulov 2, Fekete 1, Vigvári 1
Az U20-as férfi Európa-bajnokságon öt FTC-pólóssal a vízben vertük ötméteresek után a szerbeket.
13-7-es vereséget szenvedtek az U20-as férfi pólósok a várnai Európa-bajnokságon.
Elkészültek a 2026/27-es vízilabda Bajnokok Ligájának selejtezőinek csoportjai.
A címvédő FTC-Telekom férfi együttese szeptember 9-én, a Vasas otthonában kezdi meg az idei OB I-es szezont.
15–14-es vereséggel a vb- és az Eb-ezüst után a Világkupán is második lett a pólóválogatott.
A férfi pólóválogatott nagy csatában, 13-12-re győzte le a hazai ausztrál együttest az elődöntőben.
Fordulatos mérkőzésen nyert a hét FTC-játékossal felálló magyar vízilabda-válogatott Horvátország ellen.
Éremesélyekkel kezdi meg a Szuperdöntőt szerdán a magyar női és férfi vízilabda-válogatott Sydney-ben.