2024. március 16.
Fölényes siker a rangadón
Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Előzetesen arra lehetett számítani, hogy szoros csatát hoz majd a bajnoki tabella első két helyén álló csapat összecsapása, hiszen a BVSC az elmúlt évek egyik legjobb teljesítményével a második, és az elmúlt időszakban többször is megnehezítette a Fradi dolgát. A zuglóiaknak azonban a vezetés megszerzése után – nem túlzás kijelenteni – közük sem volt a mérkőzéshez. Nagy Ádám duplájával, Argirpulosz, Varga Vince, és Jansik góljával hoztunk egy 5-0-s rohamot, amivel gyakorlatilag tíz perc után eldöntöttük a rangadót. Főleg csapatkapitányunk megmozdulása sikeredett látványosra, hiszen két védővel a nyakán táncoltatta meg a kapust, addig amíg el nem süllyedt, így passzolt a kapuba Jansik. (ITT nézhető meg a gól) Ezután a hazaiak ugyan betaláltak, de 5-2 után folyamatosan növeltük a különbséget.

Már az Olympiakosz ellen is fantasztikusan működött az FTC védelme. Ezúttal Szakonyi Dániel kapott lehetőséget a kapunkban, és második számú hálóőrünkre se lehetett panasza Nyéki Balázs vezetőedzőnek. Egy pillanatig nem volt kérdés, hogy ezt a találkozót megnyerjük, de együttesünk nem lassított. Nagy Ádám, Merkulov és Mandics távolról bomzátott a kapuba, míg Nagy Ákos jóformán az alapvonalról lőtt szép gólt. Hatalmas fölényben játszottak a zöld-fehérek, ami számszerűleg is megmutatkozott, hiszen a harmadik negyed közepén már 3-13 virított az eredményjelzőn. Az utolsó játékrészben ugyan csökkent az előnyünk, de így is 16-7-re győztünk a BVSC otthonában.

Tökéletes főpróbája volt ez a következő mérkőzésünknek, hiszen jövő hét szerdán jön egy újabb Bajnokok Ligája-rangadó, ráadásul idegenben, a Brescia otthonában. Március 28-án pedig a Vasast fogadjuk a Komjádiban.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 2. forduló, 2024. március 16., szombat, 17:00

Budapest, Szőnyi út 2. Laky Károly Uszoda

BVSC-ZUGLÓ – FTC-TELEKOM WATERPOLO 7-16 (1-3, 2-6, 2-6, 2-1)

Gólszerzőink: Nagy Ádám 4, Varga V. 2, Vigvári 2, Mandics 2, Fekete 2, Argiropulosz, Jansik, Merkulov, Nagy Ákos 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.