2020. február 7.
Folytassuk a bajnoki menetelést!
Péntek este a Népligeti uszodában játszik bajnokit a címvédő FTC férfi vízilabdacsapata a Pécs ellen.

Elképesztő sorozatnak intettünk búcsút. 297 nap után kapott ki az FTC-Telekom Waterpolo, amelyet az OSC előtt utoljára még a Pro Recco győzött le 2019. április 13-án. A szezonbeli veretlenség elvesztése ellenére is higgadtan nyilatkozott Varga Zsolt.  „Ez a hét nagyon nehéz volt, teljesen máshogy is alakult, mint ahogy terveztem a sok betegség és kimerültség miatt. Vámos Marci, Német Toni, Kállay Márk és Varga Dénes is beteg volt. Gondoltam arra is, hogy így lesz, de arra talán nem, hogy ennyire ki lesznek mosva lelkileg és mentálisan a játékosok. Próbáltam kezdeni valamit ezzel, hogyan tudjuk megoldani, és ahhoz képest amik történtek betegségszinten, ahhoz képest büszke vagyok a játékosaimra, komolyan mondom. Az elején is beleálltak, végigtolták, de a végére elfogytak, elfáradtak. Olyan koncentrációs hibák voltak nálunk a végén, ahogyan nem szoktunk meccseket elveszíteni. Ez most ilyen volt, de mivel vége az Európa-bajnokságnak, van tervem, hogyan építsük fel ezt az évet. Az első az, hogy a játékosokat újra fel kell tölteni mentálisan, lelkileg, hogy utána azt a fizikai terhelést, amit elterveztem, bírják majd. Ennek az egyensúlyát kell megtalálnom, mert az eddig kapott terhelésre nem lehet rádolgozni, az betegségekhez és sérülésekhez vezetne.” – mondta vezetőedzőnk a 11-8-ra elvesztett BL-rangadó után.

Mindez kedd este történt, a szerda és csütörtök már az edzés jegyében telt, pénteken pedig újra tétmeccs vár a Fradira, amely a Pécs együttesét fogadja a Népligetben. A bajnokság eddigi 10 fordulóját hibátlanul teljesítettük, ezt a győzelmi sorozatot pedig azért kellene folytatni, mert a csapatok az alapszakaszban megszerzett pontokat viszik tovább a középszakaszba. Azt legfőbb riválisunkkal, az OSC-vel  kezdhetjük meg valószínűleg kart karba öltve, azonos pontszámmal, hogy aztán egymás ellen dönthessük el, hogy kié lesz a pályaelőny a döntőben.

Ennyire azonban még ne szaladjunk előre, mert először a pécsieket kell legyőzni, ami nem lesz egyszerű, hiszen kellemetlen ellenfélről van szó. Pénteki ellenfelünk a két csapat őszi bajnokiján is kitett magáért, minden erejükkel küzdöttek a hazaiak, és a meccs feléig képesek voltak megszorongatni a címvédőt. Reméljük, hogy ezúttal nem okoznak nekünk meglepetést és minél hamarabb eldöntjük a mérkőzést.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 11. forduló, 2020.02.07., péntek 20:00

FTC-TELEKOM WATERPOLO – PVSK-MECSEK FÜSZÉRT

Jegy: 1000 Ft

Tv-közvetítés: Nincs

Cikkajánló

"Jó, hogy ilyen meccseket vívhatunk a bajnoki döntőben"

Fekete Gergő elégedetten értékelt a Honvéd elleni bajnoki döntő első meccse után - VIDEÓ!

Egy nehéz félidő után behúztuk az első meccset

13-9-re legyőztük a Honvédot, ezzel pedig vezetést szerzett az FTC-Telekom pólócsapata a bajnoki döntőben.

Kezdődik a Fradi-Honvéd csata a bajnoki trófeáért

Három meccset kell nyernie, hogy megszerezze 28. bajnoki címét az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

„Három kívánságom volt” – Megkapta az FTC edzője?

Férfi vízilabdázóink hazai medencében is szebbnél szebb gólokkal nyertek a Mladost ellen a BL-ben - VIDEÓ!

BL-győzelemmel készültünk a bajnoki döntőre

A Mladost Zagreb elleni 16-10-es sikerrel zárták férfi pólósaink a Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörét.

A BL-ben hangolódnak a bajnoki döntőre férfi pólósaink

A Final Fourt már bebiztosító FTC-Telekom férfi csapata a Mladost Zagrebet fogadja szerdán a Komjádiban.

A kártya megmondta: pólósainkra milliárdok várnak!

Manhercz Krisztián és Vogel Soma hamarosan akár vissza is vonulhat - VIDEÓ!

Szurkoljunk Máltán a Fradi BL-győzelméért

Már elérhetők a jegyek a klubvízilabda idény csúcseseményére, a Bajnokok Ligája négyes döntőjére.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin