2021. február 19.
Fountoulis még harcol az olimpiáért
Az FTC-Telekom Waterpolo két légiósa közül már csak görög klasszisunknak van esélye kijutni Tokióba.

Végső szakaszához érkezett a Rotterdamban zajló olimpiai selejtezős torna, ahol az első három helyezett jut ki a tokiói ötkarikás játékokra. A csoportkör után a negyeddöntő tétje már az volt, hogy mely válogatottak maradnak versenyben, az ellenfél mellett ugyanakkor a fáradtsággal is meg kellett küzdeniük a csapatoknak, hiszen zsinórban már a 6. meccsnapon kellett a legjobbat nyújtani.

A Giannis Fountoulisszal felálló Görögország már 7-4-re is vezetett a második negyed elején Franciaország ellen. Az FTC játékosa ekkor két gólnál tartott és úgy tűnt, hogy simán hozzák a papírformát és bejutnak a négy közé. Ekkor azonban feltámadtak a franciák, és közel nyolc perc leforgása alatt egy 6-0-ás rohammal 10-7-re fordítottak. Érett a bombameglepetés, de a görögök az utolsó negyedben utolérték a gallokat 12-12-nél és három és fél perccel a vége előtt visszavették a vezetést. A franciák Vernoux Thomas révén kiegyenlítettek, majd a görögök utolsó támadásánál Fountoulis úgy határozott, hogy nem bízza másra a döntést és 5 másodperccel a vége előtt tüzelt. Az FTC játékosa a kapufára bombázott hat méterről, így 13-13 után jöhetett a büntetőpárbaj. A görög kapuban Zerdavas Emmanouil két lövést is hárított, míg a Fradi négy góllal záró klasszisa sem hibázott a párbajban, amit Görögország nyert meg 4-1-re. Fountoulis csapata legeredményesebb játékosaként győzelemre vezette válogatottját, amely a szombati elődöntőben Oroszországgal csap össze a fináléba jutásért és ezzel együtt az olimpiai kvótáért!

Azzal az orosz válogatottal, amely Nicolas Constantin-Bicari és Kanada olimpiai álmainak vetett véget. A torna eddigi meglepetéscsapata, amely a csoportkörben Horvátország ellen is nyert, esélyt sem adott Kanadának. Az FTC centere ismét remekül mozgott és három gólt is szerzett, de nem tudta megállítani Oroszországot, amely végig vezetve nyert simán 17-9-re.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.