2022. április 17.
Fradistákkal tele a férfiválogatott-keret!
Hét játékosunkat hívta be a világliga-döntőre készülve Märcz Tamás szövetségi kapitány.

Nemcsak a női, a férfiválogatott is európai világliga-döntőre készül, csak amíg a lányok már hétfő reggel útra kelnek Tenerifére, ahol április 22–24. között rendezik a tornát, addig a fiúk eseménye csak április 28–30. között esedékes Podgoricában.

Ám ettől még Bíró Attila után nem sokkal, húsvétvasárnap délutánján Märcz Tamás is kijelölte a keretét, amely tele lesz FTC-játékosokkal, hiszen a Magyar Kupa-győztes, az OB I-ben már döntőbe jutott, és a Bajnokok Ligájában is nyolcas döntős helyen álló férficsapatunkból heten kaptak meghívót – azaz mi adjuk a legtöbb pólóst a nemzeti csapatnak –, és lehetne ez a szám nyolc is, ha Varga Dénes nem kapna pihenőt.

Így is ott lesz azonban a keretben Vogel Soma mellett Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Német Toni, Vámos Márton és Vigvári Vendel is, akik közül Molnár Erik újonc (lehet), hiszen keretedzésen már vett részt, de mérkőzésen egyelőre nem játszott.

„Kétnapos felkészülés, négy budapesti edzés után választom majd ki a másnap a helyszínre utazó tizenötös névsort – nyilatkozta Märcz Tamás szövetségi kapitány a szövetség honlapjának. – Két rutinos játékos, Varga Dénes és Hárai Balázs ezúttal nem lesz velünk, de természetesen rájuk is számíthatok a jövőben. Podgoricában három nap alatt három magas színvonalú mérkőzést fogunk játszani, amelyekből az első a spanyol válogatott elleni negyeddöntő lesz. Minden ilyen alkalom, amikor a válogatott-keret együtt lehet és tétmérkőzéseket játszhat, segítheti a legerősebb csapat kialakítását a jövőre nézve."

Montenegróban, a világliga európai végjátéka magyar–spanyol, szerb–görög, francia–montenegrói és horvát–olasz negyeddöntőkkel kezdődik, és az érmesek jutnak tovább a július 23–29. között Strasbourgban rendezendő „szuperdöntőre” – illetve abban az esetben a negyedik is, ha Franciaország befér az első háromba.

A keret tehát április 25-én, hétfőn gyűlik össze, és szerdán utazik Podgoricába.

A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT KERETE
Kapusok (2): Lévai Márton (OSC), Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (16): Angyal Dániel, Konarik Ákos, Nagy Ádám (Szolnok), Bedő Krisztián, Erdélyi Balázs, Mezei Tamás (Vasas), Burián Gergely, Csacsovszky Erik, Manhercz Krisztián (OSC), Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

Cikkajánló

Vérre menő edzőmeccs férfi pólósainknál

Két csapatra bontva, egymás között gyakorolt az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a keddi BL-meccs előtt.

Brutális május: „Ebből a ritmusból nem fogunk kiesni!”

Férfi vízilabdacsapatunk magabiztos sikerrel jutott be a bajnoki döntőbe. A főszereplők értékeltek - VIDEÓ!

Ott vagyunk a bajnoki döntőben!

Férfi pólósaink egy 23–13-as, Szolnok elleni győzelemmel jutottak be az OB I fináléjába.

Már a döntőbe jutásért játszanak férfi pólósaink

Szombaton 18:30-kor kezdődik az FTC-Szolnok bajnoki elődöntő a népligeti uszodában.

Mandics visszatért – legyőztük a SOSC-t

20-9-es sikerével hibátlanul zárta a középszakaszt az FTC-Telekom, férfi pólósaink az elődöntőre készülnek.

Elhunyt egykori vízilabdázónk, Domján Árpád

92 éves korában elhunyt Domján Árpád, az FTC és a magyar vízilabda-válogatott korábbi kiváló játékosa.

Négy nap alatt két bajnoki vár ránk a Népligetben

Szerdán az SOSC, szombaton a Szolnok csapatát fogadják férfi pólósaink az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Micsoda Fradi! Olaszországban győztük le a Reccót

Óriási csatában tudott 16-14-re nyerni az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a BL negyeddöntős csoportkörében.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin