2021. március 4.
Gyakorlatilag a Final 8-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo magabiztos, hétgólos sikert aratott a Jadran ellen a Bajnokok Ligájában.

A BL második buboréktornájának harmadik mérkőzésén Mezei Tamás és Fekete Gergő maradt ki a keretből és újra ott volt Vámos Márton, aki másfél hónapos kihagyás után két góllal tért vissza a szerdai Dinamo Tbilisi ellen 11-4-re megnyert mérkőzésen. A csoportban fej-fej mellett halad a három éllovas és a mai napon sem történt ez másként: a Brescia 14-6-ra nyert a Tbilisi ellen, a Barceloneta pedig a német Hannovert múlta felül 12-8-ra. Így a „B” jelű csoport első helyén az egyaránt 15 pontos spanyol és olasz csapat állt, míg a Ferencváros egy esetleges győzelemmel utolérhette riválisait. Ehhez a montenegrói Jadran Herceg Novit kellett legyőzni, amely négy meccséből eddig csupán a Hannover ellenit nyerte meg.

Szűk három percet kellett várni az első gólra, melyet Giannis Fountoulis szerzett.  Az FTC-Telekom ismét jó védekezéssel rukkolt elő; Német Toni elől és hátul is sokat dolgozott, ezzel meghálálta a szakmai stáb bizalmát, hiszen a három center közül egy játékos mindig kimarad a keretből. Két perccel az első negyed vége előtt Német növelte háromgólosra a vezetést (3-0).

A második játékrészben feljött egy találatra a Jadran és Vigvári Vendel egy majd hét perces gólcsendet megtörve nyugtatta meg a csapatot. A 19 éves játékos visszaállította a meccs elején kialakított különbséget, a negyed végén a VAR technológia közreműködésével adták meg gólját a játékvezetők (6-3). Ezek után nem következett be hosszú gólcsend, Vigvári sorozatban háromszor is eredményes volt, de mellette öröm volt nézni Nikola Jaksic játékát is. A 4-0-ás rohammal először vezettünk öttel (8-3).

Vogel Soma és a Fradi-védelem most is szenzációs volt, az utolsó negyedben kapusunk hat védéssel segítette a csapatot, köztük egy ötméterest is hárítva. Remek volt nézni, ahogy az ellenfél másfél percen keresztül nem tudta mattolni hálóőrűnket, pedig három kísérlettel is próbálkoztak. Jansik Szilárd duplázott és ezzel megkoronázta a Ferencváros teljesítményét, amely 12-5-re győzött és gyakorlatilag bebiztosította helyét a legjobb nyolc csapat között. Matematikailag még egy pontot kell szereznünk a hátralevő négy találkozón, hogy a számok szerelmesei is nyugtázhassák, ott vagyunk a Final 8-ben. A BL csoportkörének második buboréktornáját pénteken zárjuk egy nagy rangadóval, hiszen az olasz Brescia együttesével csapunk össze.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör, 2. torna – Budapest, Duna Aréna

2021.03.04., csütörtök

FTC-Telekom Waterpolo – Jadran Herceg Novi 12-5 (4-1, 2-2, 3-1, 3-1)

Gólszerzőink: Vigvári 4, Jansik 2, Jaksic 2, Fountoulis 2, Német 1, Pohl 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.