2020. június 18.
Gyászol a magyar sport: elment Benedek Tibor
Életének 48. évében elhunyt Benedek Tibor, 3-szoros olimpiai aranyérmes, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó.

Ma hajnalban örökre lecsukta szemét Benedek Tibor, a háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó legenda. Családja, csapattársai, az egész vízilabda társadalom és a szurkolók számára pótolhatatlan és felfoghatatlan űrt hagyva maga után - adta hírül a Magyar Vízilabda Szövetség honlapja.

Benedek Tibor 1972. július 12-én született Budapesten. Vízilabda-pályafutását a KSI-ben kezdte meg, majd az UTE játékosa volt hét éven keresztül, ahonnan Olaszországba igazolt. Itt a Racing Roma, az INA Assitalia Roma és a Pro Recco vízilabdázója volt, majd három évre hazatért a Honvédhoz, mielőtt visszatért a Pro Reccóhoz, amelynél 2012-es visszavonulásáig vízilabdázott. Hat-hat magyar és olasz bajnoki címet nyert meg.

A vízilabda-válogatott világklasszis szélsőjeként tagja volt az egymás után három olimpiai bajnoki aranyat szerző nemzeti csapatnak, amelynek színeiben további egy-egy világ- és Európa-bajnoki címet is nyert.

Az élsport mellett a tanulásra is kiemelt figyelmet fordított: 1991-ben a Testnevelési Főiskolán edzői oklevelet szerzett, 1993-tól pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának történelem szakos hallgatója volt, 2006-ban vehette át diplomáját.

Edzői pályafutását már játékos-karrierje végén elkezdte, 2010-től Kemény Dénes szövetségi kapitány segítője volt, majd 2013 és 2016 között ő irányította a válogatottat, vezetésével az együttes 2013-ban világbajnok, 2014-ben a budapesti Európa-bajnokságon második, a 2016-os riói olimpián ötödik lett.

Négyszer választották meg az év legjobb magyar vízilabdázójának (1992, 1993, 1994, 2002), 2000-ben beszavazták az évszázad magyar vízilabda-válogatottjába. Az esztendő legjobb magyar szövetségi kapitányának egyszer (2013) választották meg. Megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje (2000), a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje (2004) és a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje a csillaggal (2008) kitüntetést is. 2008-ban Budapest díszpolgára lett, 2015-ben bekerült a vizes sportágak Hírességek Csarnokába (ISHOF), 2016-ban tenyérlenyomata felkerült a Magyar Sportcsillagok Falára.

Benedek Tibor 2020. június 18-án, hajnalban hunyt el. Emlékét örökké megőrizzük.

Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt!

Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!

Ismét Európa élén zárta az évet az FTC!

Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.

Végső búcsú Haufe Tamástól

Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin